Szkoły i inne organizacje

Podaruj szansę na nowe życie. Twoja uczelnia, szkoła, klub lub stowarzyszenie może pomóc nam rejestrować potencjalnych Dawców. Już wielokrotnie wspólnie udowodniliśmy, że dzięki pracy zespołowej możemy zdziałać wiele. Wszyscy tworzymy społeczność, która podaruje jeszcze więcej szans na życie chorym na nowotwory krwi.

Zgłoś Waszą chęć pomocy!

Napisz do nas

Projekt studencki

W Polsce studiuje około 1,5 mln młodych ludzi – to właśnie studenci coraz chętniej angażują się w akcje społeczne oraz wolontariat. Mają w sobie ogromny zapał i chęć zmiany świata na lepsze, a także świadomość, jak ważne jest krzewienie idei dawstwa. To postawa młodych ludzi zainspirowała nas do stworzenia projektu rejestracji potencjalnych Dawców wśród społeczności akademickich.


Projekt studencki rozpoczęliśmy w kwietniu 2013 roku. Jego celem było i nadal jest zaangażowanie całego środowiska akademickiego, a zwłaszcza studentów, w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. Do tej pory projekt odbywał się każdego roku akademickiego w ramach dwóch edycji - wiosennej i jesiennej. Dzięki zaangażowaniu studentów rejestrujemy młode, zdrowe osoby, które przez wiele lat pozostaną w bazie Dawców szpiku i będą mieć możliwość uratowania komuś życia.

Liderzy projektu studenckiego

REZULTATY PROJEKTU STUDENCKIEGO:

Liczba przeprowadzonych akcji – 864
Liczba zarejestrowanych potencjalnych Dawców – 102 465
Liczba faktycznych Dawców – 403

Dane na dzień 30 kwietnia 2018 r.

Wyniki są imponujące, ale niestety cały czas jest to kropla w morzu potrzeb. Nieustannie dążymy do tego, aby wskutek ciągłego powiększania bazy Dawców oraz jakości ich typizacji, każdy chory na nowotwór krwi mógł, jak najszybciej, dostać szansę na powrót do zdrowia.

Nowa edycja projektu studenckiego

Helpersgeneration-projekt studencki

Kolejna edycja projektu studenckiego odbędzie się jesienią 2018 roku.

Weź udział w projekcie, zostań Studenckim Liderem i zorganizuj akcję rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych na swojej uczelni!

Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych

komórkomania

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI!

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE. ZOBACZ, CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ.