Szkoły i inne organizacje

Podaruj szansę na nowe życie! Twoja uczelnia, szkoła, klub czy stowarzyszenie może pomóc nam rejestrować potencjalnych dawców. Już wielokrotnie wspólnie udowodniliśmy, że dzięki pracy zespołowej możemy zdziałać wiele! Razem tworzymy społeczność, która podaruje jeszcze więcej szans na życie chorym na nowotwory krwi.

Zgłoś Waszą chęć pomocy!

Napisz do nas

Projekt studencki

HELPERS' GENERATION

W Polsce studiuje około 1,5 mln młodych ludzi – studenci coraz chętniej angażują się w akcje społeczne oraz wolontariat. Mają w sobie ogromny zapał i chęć zmiany świata na lepsze, a także świadomość, jak ważne jest szerzenie idei dawstwa. Postawa młodych ludzi zainspirowała nas do stworzenia projektu rejestracji potencjalnych dawców wśród społeczności akademickich.


Projekt HELPERS' GENERATION rozpoczęliśmy w kwietniu 2013 roku. Jego celem było i nadal jest zaangażowanie całego środowiska akademickiego, a zwłaszcza studentów, w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. Projekt odbywa się każdego roku akademickiego w ramach dwóch edycji - wiosennej i jesiennej. Dzięki zaangażowaniu studentów rejestrujemy młode, zdrowe osoby, które przez wiele lat pozostaną w bazie dawców szpiku i będą mieć możliwość uratowania komuś życia.

Liderzy projektu studenckiego

REZULTATY PROJEKTU STUDENCKIEGO:

Liczba przeprowadzonych akcji – 989
Liczba zarejestrowanych potencjalnych Dawców – 108 349
Liczba faktycznych Dawców – 580

Dane na dzień 31 lipca 2018 r.

Wyniki są imponujące, ale niestety cały czas jest to kropla w morzu potrzeb. Nieustannie dążymy do tego, aby wskutek ciągłego powiększania bazy dawców oraz jakości ich typizacji, każdy chory na nowotwór krwi mógł, jak najszybciej, dostać szansę na powrót do zdrowia.

Helpersgeneration-projekt studencki

Kolejna edycja projektu studenckiego rozpocznie się już jesienią 2018 rok!.

Weź udział w projekcie, zostań Studenckim Liderem i zorganizuj akcję rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych na swojej uczelni!


Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych

Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych Komórkomania

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.


PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI!

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE. ZOBACZ, CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ.

Może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" osoby chorej na nowotwór krwi!

Sprawdź, gdzie odbywają się Dni Dawcy i zgłoś się jako Wolontariusz.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!