Tour de Pologne - Wyścig o życie!

Tegoroczny Tour De Pologne, który wystartował 3 sierpnia w Gdańsku to wydarzenie, które jak nigdy dotąd przysłuży się zdrowiu. Bo choć każdy sport jest dla zdrowia, to tym razem ten wyjątkowy wyścig kolarski pokaże, że liczy się zdrowie nie tylko startujących. Organizatorzy wyścigu wspólnie z Fundacją DKMS Polska będą promować ideę dawstwa szpiku i komórek macierzystych, zachęcając uczestników i kibiców do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców.

ZAREJESTROWAĆ SIĘ BĘDZIE MOŻNA W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCACH:

  • 3.08.2014 - na starcie w Gdańsku, Plac Solidarności, godz. 10.00 - 13.30,
  • 4.08.2014 - na mecie w Warszawie, Plac Teatralny, godz. 12.00 - 18.00,
  • 7.08.2014 - na terenie miasteczka Tour de Pologne, godz. 12.00 - 20.00,
  • 8.08.2014 - na starcie wyścigu amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, Bukovina Terma Hotel SPA, godz. 07.00 - 09.00.
  • 8.08.2014 - na terenie miasteczka Tour de Pologne, godz. 14.00 - 18.00.

Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 600.000 potencjalnych Dawców, z czego ponad 520.000 w bazie Fundacji DKMS. Aby rozbudować bazę i zwiększyć szanse chorych na wyzdrowienie Fundacja pozyskuje wsparcie różnych grup środowiskowych. Kolejni potencjalni Dawcy rejestrowani są tak w akcjach ogólnopolskich jak i lokalnych, podczas różnych wydarzeń społecznych, sportowych czy kulturalnych.

Organizatorzy tegorocznego Tour de Pologne zwrócili się do Fundacji DKMS Polska z propozycją rejestracji uczestników i kibiców wyciągu, który rusza 3 sierpnia. Na trasie wyścigu, w miasteczkach kolejnych etapów zostaną ustawione stanowiska do rejestracji nowych potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych.

Tour De Pologne dla życia

JEŚLI NIE MOŻESZ DOŁĄCZYĆ DO NAS NA TRASIE WYŚCIGU, ZAREJESTRUJ SIĘ WYPEŁNIAJĄC PONIŻSZY FORMULARZ:

Na dwa tygodnie przed wyścigiem w całej Polsce ruszy kampania outdoorowa, która zakomunikuje to szlachetne partnerstwo. Twarzami kampanii zostaną młodzi aktorzy z planu filmu Kamienie na Szaniec: Marcel Sabat, Tomasz Ziętek i Kamil Szeptycki. Panowie w filmie zagrali role bohaterów walczących o wolność w czasie II Wojny Światowej.

Teraz, razem z kolegami wcielą się w role ambasadorów Fundacji DKMS Polska, by przekonywać do przyłączenia się do walki o wolność w sensie życia w zdrowiu. Aktorzy nie tylko sami zarejestrowali się w bazie DKMS, by móc ratować kogoś, kto choruje, ale również wezmą udział w Tour de Pologne dla Amatorów, by symbolicznie zawalczyć o zwycięstwo nad białaczką.

Tour De Pologne dla życia