Wrócław Walczy o Anię! - przy Hali Stulecia

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się hołdzie dla Ani Szymczak, która odeszła 3 listopada 2015 roku. Najbliższym Ani składamy kondolencje, jest nam niezmiernie przykro, że Ania nie doczekała przeszczepienia mogącego uratować jej życie.

Decyzją rodziny Ani akcja rejestracyjna potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się zgodnie z planem i będzie dedykowana pamięci Ani.
Dzięki osobom, które dołączą do grona potencjalnych Dawców szpiku, szanse na życie otzrymają chorzy na nowotwory krwi z całego świata. Niestety pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Polstransplantu ponad 890.000 potencjalnych Dawców i ponad 25 milionów w bazach na całym świecie, wielu z nich - tak jak Ania - nie znajduje Dawcy, który byłby zgodny genetycznie.

„Nazywam się Ania Szymczak. Mam 34 lata. Urodziłam się we Wrocławiu i czuję się bardzo związana z moim miastem. Od ponad pięciu lat jestem żoną najcudowniejszego mężczyzny na świecie – Szymona. Od trzech miesięcy choruję na rzadki nowotwór krwi. Na początku sierpnia zdiagnozowano u mnie białaczkę i chłoniaka. 3,5 roku temu, urodziła się nasza córeczka – Marianka. Jesteśmy z niej bardzo dumni również w obliczu obecnej, trudnej sytuacji, którą znosi bardzo dzielnie. Jest również dla nas obojga najsilniejszą motywacją we wspólnej walce z chorobą. Obecnie jestem w trakcie chemioterapii, w celu osiągnięcia remisji i przygotowania mnie do przeszczepu. Jednak do tej pory nie znaleziono dla mnie tzw. genetycznego bliźniaka. Po chwilowym rozczarowaniu, bardzo szybko przyszła myśl, że to musi mieć głębszy sens i trzeba zacząć intensywne poszukiwania, by pomóc sobie i innym.” – mówiła Ania.

„Jest we mnie ogromna wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Dni Dawcy. Dla Fundacji DKMS, dla rodziny, przyjaciół i wielu osób, których nawet nie miałam okazji poznać, porozmawiać. Im pragnę podziękować jeszcze bardziej i zapewnić, że na zawsze pozostaną w moim sercu. Dzięki Wam wiem, że nie jestem sama. Walczę dla Was każdego dnia." – dziękowała za wsparcie Ania Szymczak.

Rejestracji będzie można dokonać w godzinach 9:00 - 19:00.

Ania to pacjentka chora na nowotwór krwi, która potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 7, Listopad, 2015 - 10:00Niedziela, 8, Listopad, 2015 - 18:00
Event address:
WCK przy Hali Stulecia   
Adres:
Wystawowa 1               
51-618 Wrocław
Polska

Organizator:

Organizator:
Wojciech Niewinowski
Contact organizer email:
wojciech.niewinowski@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 63

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą