aktualności studenckie

Wiosna, wiosna, wiosna (13-02-2017)

Śnieg za oknem, mróz trzyma, a my myślimy już tylko o wiośnie…naszej wiośnie…znaczy się odsłonie wiosennej. Zakończyliśmy właśnie dodatkową rekrutację i spieszymy Was poinformować, że w kwietniu akcje rejestracji odbędą się na 55 uczelniach, a na 7 zorganizujemy Dni Dawcy Szpiku poza projektem studenckim.

Przed nami przygotowania do warsztatu i mamy nadzieję, że poziom energii, dobrych nastrojów i motywacji będzie taki sam lub większy niż na jesieni. My już nie możemy się doczekać!!!

JESTEŚCIE WYJĄTKOWI! (2-01-2017)

Kochani, w ciągu dwóch tygodni grudnia (5-16) wspólnie z Wami zarejestrowaliśmy aż 6 714 potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach zimowej edycji projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION! Projekt jest realizowany od blisko 4 lat i dzięki tej inicjatywie szansę na życie otrzymało już 308 osób cierpiących na nowotwory krwi na całym świecie. Dzięki Wam będzie ich jeszcze więcej!

Kolejny raz udowodniliście, jak bardzo potraficie być wrażliwi społecznie, bezinteresowni i przede wszystkim szlachetni. Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi i razem ze szczytną ideą tworzy to niesamowite połączenie, którego rezultatem jest nie tylko rejestracja, ale też edukacja społeczeństwa oraz szerzenie idei dawstwa.

Życzymy Wam spełnienia marzeń w Nowym Roku i jeszcze raz dziękujemy za ten wspaniały czas oraz Wasz nieoceniony wkład w pomoc pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi. A wszystkim studentom, którzy rejestrować będą wiosną życzymy dużo siły i wytrwałości :)

WARSZTATY DLA STUDENCKICH LIDERÓW JUŻ ZA NAMI! (6-11-2016)

Warsztaty projektu studenckiego

W dniach 4-5 listopada spotkaliśmy się z 73. fantastycznymi studentami i studentkami z 39. największych polskich uczelni. Edukacja i przekazanie niezbędnej wiedzy do samodzielnej organizacji akcji rejestracji nie była jedynym naszym celem – chcieliśmy przede wszystkim, aby Studenccy Liderzy poznali się, może nawet zaprzyjaźnili i stworzyli drużynę - zespół cudownych młodych ludzi, który będzie się nawzajem wspierać, motywować i inspirować pomysłami. Dzisiaj, już po warsztacie, możemy stwierdzić, że osiągnęliśmy sukces :)

Znamy Studenckich Liderów projektu HELPERS’ GENERATION (27-10-2016)

Zakończyliśmy proces rekrutacji Studenckich Liderów, a więc za nami:
• 3 tygodnie stresu, czy spodoba się Wam nowa nazwa – HELPERS’ GENERATION i materiały promocyjne!
• 3 tygodnie nerwów, czy informacja o projekcie i o rekrutacji do Was dotarła!
• 3 tygodnie czekania, aż prześlecie swoje zgłoszenia!
• 2 ostanie dni rekrutacji, kiedy zasypaliście nas zgłoszeniami przyprawiając nas o palpitacje serca!
• 3 dni (to tak szacunkowo) wprowadzania non stop do bazy i oceny wszystkich 143 zgłoszeń!
• 2 dni zażartych narad i dyskusji, aby wybrać Studenckich Liderów!
I wreszcie MAMY TO!!! Do samej edycji jesiennej wybraliśmy 75 Studenckich Liderów, którzy będą organizować akcje na 41 uczelniach. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszą inicjatywą. Wybór był naprawdę trudny - zwłaszcza w przypadkach, kiedy chętnych było wielu, np. z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie zgłosiło się 10 chętnych, a z Uniwersytetu Warszawskiego – 8. A pamiętajcie, że musieliśmy wybrać od 1 do 3 Studenckich Liderów na każdej uczelni. Mamy nadzieję, że odsłona jesień 2016/17 sprawi, że kolejne rzesze studentów będą mogły powiedzieć „Jestem z DKMS”. I to wszystko zadzieje się dzięki WAM!!!

TARGI PRACY NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W KRAKOWIE I W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE JUŻ ZA NAMI (17-10-2016)

W zeszłym tygodniu zachęcaliśmy do uczestnictwa w projekcie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom targów pracy na tych uczelniach.

targi
balony zostań dawcą szpiku

Zainteresowanie było duże i już na targach zgłosiło się dla nas kilkunastu wolontariuszy. Bardzo cieszymy się, że tak wiele osób chce bezinteresownie pomagać.
Trzymajcie kciuki, żeby takich wspaniałych "pomagaczy" było jeszcze więcej.

Fundacja DKMS na XIII Targach Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (13-10-2016)

targi pracy UEK

Dzięki wielkiej uprzejmości Akademickiego Centrum Kariery UEK, 13 października w godz. 10:00 - 15:00 pojawimy się na Targach pracy UEK w Krakowie. Na miejscu będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca, a także dowiedzenia się więcej o projekcie studenckim i fundacji. Aby wejść na targi należy pobrać wcześniej bezpłatny bilet (tutaj) i okazać go na miejscu. Wydarzenie odbędzie się w pawilonie dydaktyczno - sportowym przy ul. Rakowickiej 27.
Serdecznie zapraszamy na nasze stanowisko.

Rozpoczynamy rekrutację Liderów (26-09-2016)

Jeśli w dzieciństwie chciałeś być strażakiem, lekarzem lub superbohaterem, aby ratować ludzkie życie, to teraz możesz spełnić swoje marzenia!

Zgłoś się do projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION jako Studencki Lider i zorganizuj na swojej uczelni akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. To właśnie dzięki Tobie i zarejestrowanym dzięki Tobie Dawcom możemy uratować życie chorym na nowotwory krwi.

Ruszamy dziś z rekrutacją na Studenckich Liderów, która potrwa do 18 października. Aby się zgłosić, wystarczy przesłać do nas uzupełniony formularz CV oraz formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji znajdziesz w zakładce APLIKUJ.

Helpersgeneration-projekt studencki
Robert - lider projektu studenckiego
Helpersgeneration-projekt studencki

razem możemy więcej

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI HELPERS’ GENERATION!