Materiały w tej sekcji:
Artykułów: 17

Czy mogę zostać Dawcą szpiku?

Zarejestrować się w bazie może każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat, nieposiadający znacznej nadwagi oraz świadomy swojego zobowiązania. Dawcą faktycznym można zostać do 60. roku życia. Zamów pakiet rejestracyjny, wypełnij formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka i odeślij całość do nas. Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców. Proces trwa ok. 2-3 miesiące.

Zobacz, na czym polega rejestracja w bazie Dawców szpiku

Artykuł
Czy tatuaż dyskwalifikuje z bycia Dawcą szpiku?
Tatuaż - charakterystyczny rysunek, zdobiący skórę, to często wyraz indywidualizmu, podkreślenie naszego charakteru lub zobrazowanie rzeczy i wartości, z którymi się utożsamiamy. Czy tatuaż może wykluczyć nas z zostania potencjalnym Dawcą szpiku lub Dawcą faktycznym? Oczywiście, że nie – to mit!
Czytaj więcej
Artykuł
Czemu służy karta Dawcy szpiku?
Gdy otrzymasz zamówiony pakiet rejestracyjny, pobierzesz wymaz z wewnętrznej strony policzka i odeślesz go na adres fundacji, to w ciągu kilku miesięcy możesz spodziewać się od nas drobnej przesyłki – karty Dawcy szpiku.
Czytaj więcej
Artykuł
Niedoczynność tarczycy i Hashimoto a dawstwo szpiku
Współcześnie coraz więcej osób boryka się z chorobami autoimmunologicznymi i endokrynologicznymi, określanymi obecnie schorzeniami XXI wieku, ze względu na częstotliwość występowania. Czy zmagając się z nimi możemy zostać Dawcą szpiku?
Czytaj więcej