Materiały w tej sekcji:
Artykułów: 7

Nasze zaangażowanie w naukę i badania

Fundacja DKMS to nie tylko Ośrodek Dawców Szpiku. Jako organizacja która całościowo wspiera chorych na nowotwory krwi, angażujemy się również w naukę i wspieramy badania naukowe w obszarze hematoonkologii.

Innowacyjne rozwiązania i metody leczenia czasem mogą stanowić decydujący czynnik w walce z nowotworami krwi. Wówczas tę walkę można wygrać tylko wtedy, gdy zastosowana zostanie nowa forma terapii i nowe naukowe podejście do zwalczania choroby.


Artykuł
Grant Naukowy Fundacji DKMS
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy komórek krwiotwórczych dla każdego chorego potrzebującego transplantacji. Fundacja angażuje się również w projekty, które mają na celu poprawę jakości leczenia Pacjentów i wspieranie rozwoju transplantologii.
Czytaj więcej
Artykuł
Badania kliniczne
W ramach Programu Wsparcia Pacjentów, Fundacja DKMS od 2018 roku finansuje niekomercyjne, wieloośrodkowe badania kliniczne dedykowane leczeniu chorych na choroby hematologiczne, m.in. ostre białaczki.
Czytaj więcej
John A. Hansen, who gave the grants their name, was an outstanding oncologist and excellent immunogeneticist. Hansen died on 31 July 2019 at the age of 76.
Artykuł
Dla przyszłości nauki i badań
Wierzymy, że nasze wsparcie dla młodych talentów medycznych i naukowych jest kluczową inwestycją w przyszłość. Z tego powodu DKMS Foundation for Giving Live przyznaje grant badawczy Johna Hansena (dawniej: Mechtild Harf Research Grant)
Czytaj więcej
Razem możemy podarować jeszcze więcej szans na życie.
Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji?
Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, jak możesz pomóc!
Możesz zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku, zorganizować akcję rejestracji, przekazać darowiznę lub pomagać w jeszcze inny sposób.