Wsparcie dla Pacjentów

Bezpłatna pomoc psychologiczna!

Diagnoza o chorobie nowotworowej krwi np. białaczce w pierwszym momencie jest ogromnym szokiem nie tylko dla samego Pacjenta, ale i jego najbliższych. Pojawia się wtedy wiele emocji i natłok myśli – co dalej? Jak sobie poradzę? Czy dam radę? Co z moją rodziną?

W tym trudnym czasie chcemy być dla Pacjentów oraz ich bliskich wsparciem, dlatego w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów uruchomiliśmy w Fundacji DKMS „Projekt Wsparcia Psychologicznego Pacjentów i Ich Bliskich”

Z raportu IQVIA „Wsparcie psychologiczne w ośrodkach hematoonkologicznych” wynika, że największą barierą w korzystaniu ze wsparcia psychologicznego przez pacjentów jest niewystarczająca liczba psychologów na oddziałach hematoonkologicznych. Istotną przeszkodę stanowi również nieobecność w pracy psychologia i braku zastępstwa za niego. Wychodząc naprzeciw tym wnioskom Fundacja DKMS uruchomiła „Projekt Wsparcia Psychologicznego Pacjentów i Ich Bliskich”, który jest skierowany do pacjentów hematoonkologicznych i ich rodzin zarówno podczas leczenia na oddziałach, jak również w domach, po zakończeniu terapii. W ramach projektu, Fundacja DKMS pokrywa koszt 12 spotkań z psychologiem dla Pacjentów lub ich bliskich z możliwością przedłużenia o kolejne 12 sesji, co zapewnia profesjonalne wsparcie nawet do roku czasu. Osoba, która zgłosi się do programu sama wybiera specjalistę, z którym będzie współpracować. Dzięki temu możliwe jest dobranie formy spotkań (online/offline), częstotliwości oraz sposobu pracy specjalisty do swoich potrzeb, co może zwiększyć pozytywny efekt terapii.

W roku 2023 darowiznę otrzymało aż 17 osób z całej Polski. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Potrzebujesz wsparcia? Zgłoś się już dziś!
Leszek Lewandowski
Starszy Koordynator ds. współpracy z podmiotami medycznymi