Dar Fundacji DKMS

Mapa obdarowanych szpitali

W 2018 roku w Fundacji DKMS powstał Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów, a wraz z nim projekt DAR Fundacji DKMS. Jego celem jest realne wsparcie oddziałów hematologicznych poprzez zakup specjalistycznych urządzeń i sprzętów medycznych, niezbędnych do skutecznego leczenia i rehabilitacji Pacjentów hematoonkologicznych. Dar Fundacji DKMS to także inicjatywa, w ramach której kliniki transplantacji szpiku oraz oddziały hematologiczne otrzymują darowizny na budowę, rozbudowę czy remont.

Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów jest finansowany ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych przez darczyńców Fundacji DKMS, darowizn przekazanych w ramach 1,5% podatku oraz z przychodów uzyskanych przez Fundację ze świadczonych przez nią usług koordynacji procedur pobrania szpiku bądź krwiotwórczych komórek macierzystych.

Wierzymy, że przekazane klinikom darowizny, realnie wpływają na poprawę diagnostyki, leczenia i przyczyniają się do szybszego powrotu do zdrowia pacjentów hematoonkologicznych.

Do końca 2023 roku wsparliśmy 40 Klinik na terenie całego kraju, przekazując na ten cel blisko 17 mln złotych.

Więcej informacji o programie Dar Fundacji DKMS
Leszek Lewandowski
Starszy Koordynator ds. współpracy z podmiotami medycznymi