Wsparcie dla Pacjentów

Pacjent w procesie przeszczepienia, a pandemia

11.04.2022

Zalecenia dla Pacjentów w procedurze przeszczepienia

W kolejnej części wirtualnych warsztatów dla Pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich realizowanych wspólnie z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych i Stowarzyszeniem Hematoonkologiczni przedstawiamy zalecenia dla Pacjentów, którzy są kwalifikowani do przeszczepienia, są już w procedurze lub są po przeszczepieniu komórek macierzystych krwi i szpiku. Gościem szóstej części jest dr hab. n. med. Lidia Gil. Profesor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownik Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiału.

Chcesz pomóc Pacjentom i ich bliskim, szukającym niespokrewnionego Dawcy szpiku?

Funkcjonowanie Ośrodków Dawców Szpiku w czasie pandemii koronawirusa

W kolejnej części wirtualnych warsztatów dla Pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich realizowanych wspólnie z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych i Stowarzyszeniem Hematoonkologiczni przedstawiamy temat, który jest bardzo bliski Fundacji DKMS, jako Ośrodkowi Dawców Szpiku. Sytuacja pandemii koronawirusa spowodowała przymus szybkiego wprowadzenia zmian dostosowanych do otaczającej rzeczywistości, aby bez żadnej przerwy móc nieść pomoc potrzebującym Pacjentom. Gościem tej części jest Iwona Tomanek - kierownik Działów Medycznych Work Up i Follow Up Fundacji DKMS.

Dowiedz się więcej o procesie rejestracji i wymaganiach wobec Dawców szpiku. Sprawdź, czy możesz zostać Dawcą i podarować komuś drugą szansę na życie!

Zobacz podobne artykuły