Akcja
26.03.2024

Pomóż Anecie i innym!

Aneta Gniadek

W domu czeka na mnie cały mój świat. Ja jestem w szpitalu i walczę z ostrą białaczką szpikową. Może Ty mi pomożesz?

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Nazywam się Aneta i mieszkam w Warszawie z mężem Ryszardem i córeczką Joanną. Do października moje życie wyglądało zupełnie inaczej, a codzienne obowiązki sprawiały mi radość. Najbardziej lubię piesze wycieczki po górach oraz zwiedzanie zamków w Polsce. Mimo iż kocham podróżować niestety nie jest to możliwe, ponieważ moja córka cierpi na chorobę lokomocyjną, a ja zostałam zamknięta w szpitalnej sali.

Aneta Gniadek
Wszystko zaczęło się od zmęczenia, nocnych potów i problemów z oddychaniem. Diagnozę usłyszałam już cztery dni później, w październiku ubiegłego roku… „Ostra białaczka szpikowa”-właśnie te słowa usłyszałam od lekarza.

Radziłam sobie z wieloma przeciwnościami losu-niepełnosprawność córki, zawał męża… Od razu pomyślałam, że z białaczką też się uporam!

Aktualnie czekam na Dawcę Szpiku, mojego „bliźniaka genetycznego”, który pozwoli na powrót do mojego życia. Tęsknię za zwykłym życiem, bliskością, możliwością przytulenia córeczki, gdy pojawiają się jakiekolwiek smutki, za codzienną nauką życia, za mężem i pomilczeniem razem…

Kimkolwiek i gdziekolwiek jesteś, nieważne czym się zajmujesz, proszę zadaj sobie pytanie – czy nie warto wzbogacić swojego życia chęcią pomocy innym? Podziel się tym, co masz i co nic Cię nie kosztuje, bo dla kogoś może to być całe życie.

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Patrycja Krajewska
Patrycja Krajewska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.