Akcja
07.02.2024

Jeszcze będzie pięknie!

Byłam w pracy kiedy zadzwonił telefon z laboratorium. To było jak grom z jasnego nieba. Jeszcze tego samego dnia trafiłam na oddział hematologii z diagnozą : białaczka.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Zawsze wychodziłam z założenia, że każdy dzień, warto przeżyć tak, aby pojawiło się w nim coś dobrego. Starałam się żyć tak, aby być wsparciem dla swojego męża i dzieci, aby jak najczęściej na ich twarzach mógł zagościć uśmiech. Wolny czas spędzałam wraz z mężem na próbach Orkiestry Dętej, w której gram na klarnecie, lub po prostu z dziećmi.

Tak było do momentu usłyszenia diagnozy, która odmieniła nasze życie.

Dziękuję Bogu, że mam wsparcie rodziny i bliskich, ale też wiem, że aby wrócić do zdrowia potrzebuję wsparcia tej jednej wyjątkowej osoby, która ma w sobie lek na moją chorobę. Mojego bliźniaka genetycznego. To dzięki niemu wrócę do rodziny. To dzięki tej wspaniałej osobie będę mogła patrzeć jak moje dzieci dorastają i wkraczają w dorosłość. To dzięki komuś, kto dziś jest mi całkowicie obcy, wrócę na próby orkiestry i przygotuję dzieciom niedzielne śniadanie.

Jeśli zawsze myślałeś o tym, że Twoje życie to coś więcej niż tylko - ,,Ja", zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Podziel się cząstką siebie i podaruj w ten sposób, drugą szansę na życie!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Patronat medialny nad akcją:

MASZ PYTANIE?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.