Akcja
01.03.2024

Mamo, tato – czy ja umrę?

Fundacja DKMS

Po diagnozie usłyszeliśmy słowa, których nigdy nie zapomnimy. Ksawcio zapytał się nas czy umrze? – wspominają rodzice chłopca, który walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Ksawcia? Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Waldek i Karolina – rodzice 11-letniego Ksawerego – wspominają, że po diagnozie zawalił im się cały świat. Dziś całą rodziną walczą z chorobą. Wspierają ich przy tym najbliżsi. Każdą wolną chwilę starają się spędzić z chłopcem. Karolina zrezygnowała z pracy i każdego dnia stara się być przy nim w szpitalu.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku i uratuj życie Ksawcia lub innych Pacjentów!

Ksawery, aby wyzdrowieć potrzebuje przeszczepienia od „bliźniaka genetycznego”. Każdy kto zarejestruje się jako potencjalny Dawca szpiku może pomóc wrócić Ksaweremu do zdrowia albo uratować życie innej osoby zmagającej się z nowotworem krwi. – To największy dar, jaki jeden człowiek może dać drugiemu. Dar życia, ofiarowanie cząstki siebie – mówią rodzice Ksawcia.

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
MASZ PYTANIE?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.