Akcja
14.03.2024

Dołącz do mojej załogi! #Mikiteam

Mikołaj Wrona

Po raz pierwszy, diagnozę usłyszałem w 2022 r. Zastanawiałem się, czy moje dzieci sobie beze mnie poradzą. Po miesiącach remisji choroba wróciła, a ja myślę kiedy białaczka odpuści

Wcześniej nigdy nie chorowałem. Białaczka okazała się wyjątkowo uparta – na początku 2023 r. miałem pierwsze przeszczepienie szpiku. Teraz potrzebuję kolejnego, a żeby do przeszczepu doszło potrzebuje niespokrewnionego Dawcy szpiku. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz czyjeś życie i podarujesz powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Gdy po raz pierwszy usłyszałem diagnozę wszystkie informacje były przytłaczające. Towarzyszyły mi strach, a jednocześnie bardzo złe samopoczucie. Wtedy to były bardzo trudne chwile, które udało mi się przetrwać dzięki rodzinie i przyjaciołom, którzy pokazali mi, że zawsze mogę na nich liczyć. Ze szpitalnej sali mogłem obserwować, jak wszyscy angażują się, żeby znaleźć dla mnie Dawcę szpiku.

Na co dzień jestem pilotem i również w moim miejscu pracy pokazano mi, jak ważne jest wsparcie grupowe. Oddziały w całej Polsce organizowały rejestracje potencjalnych Dawców szpiku na lotniskach i w przestworzach – pasażerowie w samolotach mieli możliwość dołączyć do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

Moja historia zmotywowała kilkaset osób do dołączenia do bazy Fundacji DKMS!

Jestem pewny, że któraś z tych osób pewnego dnia pomoże jakiemuś pacjentowi w sytuacji takiej, jak moja.

Mikołaj Wrona

Mi już jedna osoba pomogła, w kwietniu 2023 r. otrzymałem pierwszy przeszczep od Dawcy z Polski.

Od czasu przeszczepienia minęło kilka miesięcy. Moje życie powoli zaczynało wracać do normalności, a za kilka tygodni miałem wracać do pracy za stery samolotu. Niestety los miał inne plany…

Białaczka powróciła

Lekarze mówią, że to wznowa. Ja wolę myśleć, że to po prostu kontynuacja leczenia, a białaczka potrzebuje jeszcze jednego silniejszego uderzenia, żebym mógł wrócić do swojej rodziny i ukochanej pracy.

Tuż przed informacją o wznowie byłem z rodziną na nartach. Wszyscy cieszyliśmy się z tej beztroski i wierzyliśmy, że znów może być, jak dawniej.

Mikołaj Wrona Fundacja DKMS

Teraz dalej wierzymy. Nie ma we mnie strachu i obaw, jak było podczas pierwszej diagnozy. Jest duża siła do dalszego leczenia i ogromna nadzieja, że szybko uda mi się wyzdrowieć.

Wiemy, że do leczenia potrzebne jest ponowne przeszczepienie, więc już teraz zaczynamy działania, aby móc zarejestrować kolejnych potencjalnych Dawców szpiku!

Mikołaj z rodziną
Mój tata, kpt. Tadeusz Wrona dla wielu jest bohaterem. Bohaterem można być na wiele sposobów. Czasem, jak mój tata, musisz wylądować samolotem bez podwozia. A czasem wystarczy, że podzielisz się cząstką siebie z osobą, której nie znasz.

Rejestrując się w bazie Fundacji DKMS, Ty dziś także możesz zostać bohaterem.

Wszystko jest w Twoich rękach – podejmując decyzję o rejestracji możesz odmienić czyjeś życie, dać szansę na wyzdrowienie, a to jest niesamowita wartość!
Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku!


Chcesz dołączyć do #mikiteam i zorganizować Dzień Dawcy Szpiku?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.