Akcja
08.04.2024

Do pełni szczęścia brakuje mi bliźniaka!

Patrycja Sakowska

Diagnoza to był dla mnie ogromny szok. Zamurowało mnie, nie potrafiłam nawet płakać. Do końca wierzyłam, że to nie jest białaczka.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Dwa lata temu przeżyłam swój najszczęśliwszy dzień w życiu. Urodziła się wtedy moja córeczka Paulinka. Uwielbiam spędzać wolny czas z nią i moim narzeczonym Marcinem. Tęsknię za bliskością, za spacerami. Po prostu za normalnym codziennym życiem. Chciałabym każdego dnia budzić się przy ukochanym i córeczce, później przy nich zasypiać. Chcę uczestniczyć w dorastaniu Paulinki. Ona codziennie się zmienia, a ja nie mogę być tego świadkiem.

Nie miałam żadnych objawów choroby. O tym, że coś jest nie tak dowiedziałam się z kontrolnych badań krwi. Teraz moja codzienność to głównie szpital. Pobyty na oddziale trwają tygodniami. Od czasu do czasu mam kilkudniowe przerwy na wizyty w domu.

Mam ogromne wsparcie ze strony swoich bliskich. Mój narzeczony, mama, siostra, brat i ich najbliżsi są dla mnie oparciem. Mogę liczyć też na wsparcie swoich przyjaciółek, które zaangażowały się w działania.

Do pełni szczęścia brakuje mi jednak jeszcze jednej, niezwykle dla mnie ważnej, osoby – mojego bliźniaka genetycznego.

I wiesz co? To możesz być Ty! Bliźniaki wyczuwają, kiedy drugiemu dzieje się coś niedobrego. Jeśli jeszcze nie jesteś w bazie Fundacji DKMS, dołącz do niej nawet teraz!

Bliźniaku, potrzebuję Cię!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz pomóc Patrycji? Zorganizuj dzień Dawcy szpiku!
Mateusz Lis
Mateusz Lis
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.