Akcja
07.02.2024

Jestem lekarzem i jestem chory...

Przez dwa tygodnie przed zachorowaniem czułem osłabienie, myślałem że to pospolita infekcja. Sam zrobiłem sobie podstawowe badania krwi, widząc wynik wiedziałem co się dzieje.

Pierwszą myślą było: działać, szybko. Dziś już wiem, że aby wyzdrowieć potrzebuję przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
07.02.2024

Mam na imię Piotr i mam 44 lata. Mieszkam z żoną i trójką cudownych dzieci w Krakowie. Na co dzień pracuję w jednym z Krakowskich szpitali, gdzie rozwijam swoją pasję do medycyny i staram się najlepiej jak to tylko możliwe wypełniać obowiązki chirurga dziecięcego. Moja praca jest moją pasją i tęsknię za nią, gdyż w styczniu tego roku usłyszałem diagnozę -ostra białaczka szpikowa.

Moje role w szpitalu odwróciły się... z lekarza stałem się pacjentem.

Aktualnie przez ponad miesiąc przebywam w izolacji. Szczęśliwie po wstępnym leczeniu odzyskałem siły żeby móc codziennie funkcjonować. W izolatce czas płynie wolnej, ale radzę sobie z tym poprzez wideo rozmowy z Żoną. Znamy się od ponad 20 lat, więc bycie razem w chorobie jest ważne dla nas obojga. Dużym szczęściem jest też możliwość zobaczenia się z dziećmi Np. wspólnie ( poprzez video / WhatsApp ) naprawialiśmy drukarkę:).

Wrócić do zdrowia pomoże mi wyjątkowa osoba – Dawca Szpiku. Ktoś, kto bezinteresownie chce pomóc drugiemu człowiekowi. Ktoś, kto wie, jak ważne jest ludzkie życie! Być może to właśnie Ty, masz w sobie lek, który uratuje mi życie?

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra?
Patrycja Krajewska
Patrycja Krajewska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.