Akcja
16.04.2024

Nie bój się podzielić życiem!

Na emeryturze planowałam podróżować. Zamiast tego myślę o chorobie i leczeniu.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Wilhelminy? Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Pod koniec lutego zasłabłam. Lekarze przez miesiąc szukali przyczyny. Miałam trzy biopsje szpiku kostnego, jedną trepanobiopsję. W końcu lekarz powiedział mi, że choruję na białaczkę. Właśnie trafiłam do szpitala, gdzie będę poddana leczeniu.

Moją pierwszą myślą po usłyszeniu diagnozy była prośba do Boga – aby to przeżyć, aby pokonać chorobę.

Zaczytuję się w książkach, aby o niej nie myśleć. Nie mogę się jednak z nikim spotykać. Jestem odizolowana z powodu niskiej odporności. Tęsknię za spotkaniami z ludźmi, za rodziną. Za swoich ukochanym mężem. Za swoimi synami. Bardzo, bardzo tęsknię za wnuczętami.

Rodzina to najważniejsze, co posiadam. Uwielbiam spędzać czas z bliskimi. Najszczęśliwsze dni w moim życiu to porody moich dzieci oraz narodziny wnucząt. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła się z nimi spotkać.

Gdy wyzdrowieję, to będę podróżować. Taki miałam plan na emeryturę. Oprócz pracy zawodowej orgnizowałam wycieczki turystyczne. W wieku 22 lat zdobyłam Rysy i Orlą Perć. Najbardziej marzę jednak o tym, żeby uczestniczyć w dorastaniu moich wnucząt.

Dzięki Tobie moje marzenia mogą się spełnić. Podziel się z potrzebującym. To nie boli, a Twój zdrowy organizm szybko się zregeneruje. Nie bój się podzielić życiem! Dobro wraca!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Wilhelminy?
Patrycja Krajewska
Patrycja Krajewska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.