Historia Dawcy

Dawid Jankowski - Dawca komórek macierzystych

Zgłaszasz się, bo chcesz pomóc. Choć tak naprawdę nie jesteś pewien czy kiedykolwiek otrzymasz telefon, że twoja pomoc jest potrzebna.

23.02.2021

Zgłaszasz się, bo chcesz pomóc. Choć tak naprawdę nie jesteś pewien czy kiedykolwiek otrzymasz telefon, że twoja pomoc jest potrzebna. Od mojego zgłoszenia minęły niemal 3 lata, a ja, mając wciąż w pamięci, że moje dane znajdują się w bazie DKMS, nie spodziewałem się zupełnie kontaktu ze strony fundacji. We wrześniu odebrałem telefon, który wywrócił moje życie do góry nogami. Mogę pomóc, będę dawcą! Eforia mieszała się ze strachem – czy jestem zdrowy, czy badania potwierdzą moją zdolność i gotowość do oddania szpiku. Świadomość tego, że zostanę dawcą, motywowała mnie jednak do działania i sprawiała, że z niekłamaną radością poddawałem się wszystkim badaniom. Na szczęście, każde kolejne potwierdzało, że będę mógł oddać szpik.

Mimo pandemii i obostrzeń, w listopadzie pobrano ode mnie komórki macierzyste. Sam zabieg – poprzedzony przygotowaniami – nie trwał długo. A świadomość, że komuś pomagam, sprawiła, że jest i będzie to dla mnie bardzo ważne doświadczenie.

Zawsze wierzyłem, że pomaganie ma moc. Dla mnie to gest, który mogę wykonać, a dla kogoś – realna pomoc w walce o siebie, o swoje życie.

Pomagam, bo mogę.

Dziękuję, że dostałem taką możliwość!

Ty też możesz uratować komuś życie!
Historie Dawców