Historia Dawcy

Dominika Frost - Dawczyni komórek macierzystych

Gdy po pobraniu otrzymałam telefon od Pani z fundacji z podziękowaniem, że dałam komuś szansę na drugie życie poczułam, że zrobiłam coś naprawdę wyjątkowego.

13.04.2021

Zarejestrowałam się w bazie Fundacji DKMS trzy lata temu podczas akcji zorganizowanej w mojej szkole. Była to zupełnie spontaniczna decyzja z mojej strony. Gdy w lutym otrzymałam telefon, że mogę komuś pomóc bez wahania zgodziłam się.

Dominika oddała komórki macierzyste potrzebującemu przeszczepienia Pacjentowi.

Emocję które mi wtedy towarzyszyły są nie do opisania, ale były to same pozytywne odczucia i chęć pomocy drugiej osobie. Cała procedura trwała niecałe dwa miesiące. Samo pobranie było bezbolesne, jednak w moim przypadku odbyło się dwa razy w przeciągu dwóch dni. Czułam się dobrze i komfortowo, a personel szpitala był bardzo miły i pomocny.

Gdy po pobraniu otrzymałam telefon od Pani z fundacji z podziękowaniem, że dałam komuś szansę na drugie życie poczułam, że zrobiłam coś naprawdę wyjątkowego. Trzymam kciuki za moją bliźniaczkę genetyczną i mam nadzieję, że uda się jej wrócić szybko do zdrowia. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!


- Dominika, Dawczyni szpiku

Ty też możesz uratować komuś życie!
Historie Dawców