Historia Dawcy

Edyta Balcerzak - Dawczyni komórek macierzystych

Pomożesz? Bo możesz! Masz to we krwi

05.03.2021

Moja historia w bazie potencjalnych dawców szpiku rozpoczęła się w październiku 2019 roku, dzięki rejestracji organizowanej w pobliskiej szkole. Zaledwie po czterech miesiącach zadzwonił telefon z Fundacji DKMS z informacją, że mój bliźniak genetyczny jest w potrzebie. Nie wahałam się ani chwili i od razu wyraziłam gotowość do podjęcia procedury przygotowawczej. Moment w którym zrozumiałam jak ważne jest to co robię nastał podczas badań w szpitalu, gdzie w trakcie rozmowy z personelem powiedziałam, że miło jest tak komuś pomóc....usłyszałam, że ja nie pomagam, tylko ratuje komuś życie.

Wyniki badań pozwoliły na kolejne etapy procedury. Na cztery dni przed wizytą w szpitalu rozpoczęłam przyjmowanie zastrzyków w brzuch. Proces pobrania krwiotwórczych komórek macierzystych trwał w moim przypadku dwa dni po 5 godzin. Pokonałam swoje lęki i słabości, dzięki temu mój szpik powędrował do mężczyzny z Niemiec, który otrzymał swoją szansę.

Szansę na drugie życie swojemu bliźniakowi genetycznemu może dać każdy z nas. To niesamowite uczucie, a tak niewiele potrzeba by móc być z siebie dumnym i otworzyć komuś nowe drzwi.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś.

Pomożesz? Bo możesz! Masz to we krwi

Razem możemy podarować jeszcze więcej szans na życie.
Historie Dawców