Historia Dawcy

Gabriela Gębica - Dawczyni komórek macierzystych

Teraz czekam na informację o stanie zdrowia mojego bliźniaka. Mam nadzieję, że przeszczep się powiedzie, a Biorca dostanie szansę na drugie życie i kiedyś znajdzie chwilę, żeby poznać swojego bliźniaka.

07.09.2021

W bazie zarejestrowałam się w marcu 2020 roku, po namowie koleżanki, która jest tez „ojcem sukcesu”. Gdyby nie ona, to pewnie sama bym tego tak szybko nie zrobiła.

W kwietniu 2021 roku, zostałam wytypowana jako zgodna z konkretnym Pacjentem chorym na białaczkę.

Stan mojego "bliźniaka genetycznego" pogorszył się, nie mógł przystąpić do przeszczepu. Kilka miesięcy później zadzwonił telefon, kiedy zobaczyłam stacjonarny numer (kierunkowy 22), pomyślałam, że to pewnie jakiś operator telefoniczny. Jednak coś mnie tknęło żeby odebrać i okazało się, że to była chyba jedna z moich najlepszych decyzji. Był to numer z DKMS-u. Otrzymałam informację, że stan Pacjenta się polepszył i możemy podjąć kolejne kroki.

To uczucie, że możesz komuś podarować szansę na drugie życie, jest nie do opisania. Myślę, że nic wspanialszego w życiu nie mogło mi się przytrafić.

Teraz czekam na informację o stanie zdrowia mojego bliźniaka. Mam nadzieję, że przeszczep się powiedzie, a Biorca dostanie szansę na drugie życie i kiedyś znajdzie chwilę, żeby poznać swojego bliźniaka.

Ty też możesz uratować komuś życie!
Historie Dawców