Iweta Szajczyk - Dawczyni komórek macierzystych

09.03.2021

Mam nadzieję będzie, że moja historia choć dla jednego z Was motywacją do zarejestrowania się w bazie fundacji DKMS! Decyzja którą podjęłam 7 lat temu, aby się zarejestrować była świadoma z czym wiąże się moja decyzja, lecz miałam nadzieję iż mój bliźniak jest zdrowy.

Pod koniec listopada zeszłego roku dostałam wiadomość o wstępnej zgodności i pytaniem czy nadal jestem chętna aby pomóc. Oczywiście odpowiedź była na TAK!

I tak zaczęła się walka o zdrowie mojego bliźniaka. Nie było dnia abym o nim nie myślała, tym bardziej że po wstępnych badaniach dowiedziałam się ze stan się pogorszył i musimy poczekać.

Niecierpliwie czekałam na telefon... zadzwonił pod koniec stycznia, stan się poprawił i mamy zgodę na przeszczep. Bez żadnego wahania stawiłam się na kolejne badania. Otrzymałam zastrzyki które miały pomóc na dalszym etapie przeszczepu, gdyż oddawałam z krwi obwodowej. Niestety mój organizm znosił dość opornie, jednak pomimo tych niedogodności wiedziałam, że walczę o życie dla kogoś. Zbiorka trwała dwa dni. Po wyjściu z szpitala, otrzymałam telefon z Fundacji. Pomogłam mężczyźnie z Polski! Trzymam mocno kciuki za Niego i jego walkę o zdrowie.

Oddanie szpiku nic nie boli, więc nie ma się czego obawiać. Organizacja i koordynacja całego procesu przez Fundację DKMS wspaniale zorganizowana! Ogromne podziękowania dla personelu Fundacji i opieki szpitala w który się znajdowałam.

SATYSFAKCJA I OGROMNE WZRUSZENIE TOWARZYSZYŁY MI W TYM CZASIE.

Zachęcam do rejestracji to dla nas niewiele, a dla kogoś to szansa na nowe życie!

Ty też możesz uratować komuś życie!
## missing element ##