Historia Dawcy

Justyna Wolanin - Dawczyni komórek macierzystych

"Żyj również dla innych, nie tylko dla siebie"

09.06.2024

Dzień kiedy na ekranie mojego telefonu pojawił się nieznany numer nie był dla mnie czymś niezwykłym, natomiast słowa które wtedy usłyszałam dźwięczą do dziś w mojej głowie i wzbudzają takie same emocje jak wtedy - wzruszenie.

Czy były obawy - tak, jako mama dwójki dzieci i osoba odpowiedzialna, wiedziałam że pomimo obaw to zadanie jest dla kogoś bardzo ważne i musze je wykonać. Głównie by uratować życie a pobocznie - by namacalnie pokazać moim młodym synom, że właśnie tak należy żyć i postępować. Tak wychowała mnie mama i taki przykład chciałam dać im ja.

Cała procedura i przygotowanie było łatwe ale wymagało ode mnie poświęcenia swojego czasu, zaangażowania i uwagi.

Czy miałam chwilę zwątpienia - ani raz.

Czy żałowałam - nigdy.

Czy byłam zagubiona i zdezorientowana - nic a nic.

Pielęgniarki i lekarze, których spotkałam podczas wizyt i samego pobrania to ludzie o złotych sercach i ogromnej empatii. Koordynator prowadził całą procedurę bardzo jasno i zrozumiale. Za co z tego miejsca im dziękuję. Przez cały czas byłam zaopiekowana i czułam się potrzeba, potrzebna biorcy, który tam gdzieś daleko potrzebowała cząstki mnie, potrzebował by żyć dalej.

Dziś wiem, że pomogłam mężczyźnie z Włoch - dziś wiem, że zrobiłabym to jeszcze raz.

Dziś wiem że Ty który to czytasz a wciąż się zastanawiasz, zamówisz pakiet rejestracyjny i może dasz komuś szansę by żyć.

Znajdowałam się w bazie od 7 lat ale to w ten jeden dzień kiedy powiedziałam "oczywiście że chce poznać szczegóły", moje serce przepełniło uczucie ciepła, które towarzyszy mi w każdej chwili gdy wspominam dzień pobrania i tego nieznajomego który mam nadzieję odpoczywa po przeszczepie i wraca do sił i normalnego życia.

Bądź zdrów mój bliźniaku - Mam nadzieję, że do zobaczenia.

Serdecznie chce ukochać rodzinę, bliskich oraz przyjaciół, którzy na każdym etapie byli i wspierali.

Dziękuję ❤️

Historie Dawców