Historia Dawcy

Klaudia Szpakowska - Dawczyni komórek macierzystych

Wiadomość o tym, że znaleziono mojego "bliźniaka genetycznego", który choruje na białaczkę, wywołała we mnie ogromne emocje i poczułam niezwykły impuls do działania.

01.03.2023

Po 2 latach od rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku w Fundacji DKMS zadzwonił do mnie telefon. Wiadomość o tym, że znaleziono mojego "bliźniaka genetycznego", który choruje na białaczkę, wywołała we mnie ogromne emocje i poczułam niezwykły impuls do działania.

Od początku do końca całej procedury wiedziałam, że to moja misja i muszę pomóc. Że inaczej być nie może. Że nie zawiodę i dam z siebie wszystko, bo mam szanse uratować komuś życie. Po oddaniu krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej dowiedziałam się, że Biorczynią jest kobieta z Francji. Dzisiaj wiem, że jest już w domu z rodziną i nareszcie cieszy się życiem w zdrowiu. Ta informacja była dla mnie wyjątkowa… dla mnie oddanie szpiku to była chwila, dla tej kobiety – całe życie!

Jeśli ty też chcesz zostać Dawcą szpiku, jesteś zdrowy, w przedziale wiekowym 18-55 lat, zarejestruj się w bazie Dawców DKMS na stronie www.dkms.pl. To nic nie kosztuje, a naprawdę tak wiele daje. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

Razem możemy podarować jeszcze więcej szans na życie.
Historie Dawców