Historia Dawcy

Krzysztof Wawrzyniak - Dawca komórek macierzystych

Cześć mam na imię Krzysiek - z fundacja DKMS związany jestem od 2014r - zamówiłem wtedy pakiet startowy online,wykonałem wymaz z wewnętrznej strony policzka i tym prostym sposobem zostałem potencjalnym dawcą szpiku.

08.12.2023

Przez te wszystkie lata telefon milczał ale oznaczało to tylko jedno - mój bliźniak genetyczny jest zdrowy, aż w lipcu tego roku, dzień przed moimi urodzinami zadzwonił telefon. Nr nieznany - pomyślałem znów pewnie z jakąś ofertą fotowoltaiki , ale numer kierunkowy Warszawa - odebrałem ,usłyszałem głos przemiłej Pani Alicji z DKMS z zapytaniem czy dalej chcę być dawcą bo znalazł się mój bliźniak genetyczny który potrzebuje mojej pomocy - bez wahania odpowiedziałem że tak.

Pierwsze badania w miejscu zamieszkania , następnie badania wstępne i decyzja lekarzy że wszystko jest ok i zostałem zakwalifikowany. Otrzymałem czynnik wzrostu który przyjmowałem na 4 dni przed oddaniem komórek macierzystych. Przyszedł dzień donacji - pełen obaw czy wszystko się uda udałem się do kliniki, na miejscu zostałem otoczony profesjonalną opieką, cała procedura i wszystko z nią związane przebiegła bez problemu.

Już wiem że zostałem dawca dla chłopca z Polski - jestem pewien że wszystko się uda i na święta podarowałem Ci wspaniały prezent - zdrowie i życie.

Historie Dawców