Historia Dawcy

Nowa kampania społeczna „Bez względu na dystans, łączą nas geny”

To właśnie historie Dawców i Pacjentów pokazują, że idea dawstwa szpiku nie ma granic, bo – jak mówi hasło kampanii – bez względu na dystans, łączą nas geny! 

16.08.2021

To jednak nie wszystko. Dawcy faktyczni stanowią społeczność, która stanowi ważną część Fundacji DKMS. Każdy z Dawców faktycznych zapraszany jest do Klubu Dawcy, który obecnie liczy ponad 1500 członków. Społeczność ta kontynuuje misję Fundacji DKMS oraz propaguje ideę dawstwa szpiku poprzez różne działania.


Głównym celem kampanii jest rejestracja nowych potencjalnych Dawców, ale także zwiększenie świadomości Polaków na temat idei dawstwa szpiku kostnego. W nowym spocie pokazujemy nie tylko historię Pacjentki, Hani, która wygrała walkę z białaczką, ale także – z pomocą Dawcy faktycznego, Michała – przedstawiamy proces rejestracji w prostych krokach.

Zaprosiliśmy również do udziału w kampanii społeczność Dawców szpiku, aby pokazać, jaką siłą i wsparciem dla Pacjentów jest bycie jednym z nich. Reprezentują ich: Sylwia, Gosia, Ania, Sebastian, Dominik, Kuba i Radek, którzy także podarowali komuś cząstkę siebie.

Hasło „Bez względu na dystans, łączą nas geny” w nienachalny sposób nawiązuje do pandemii, w której dystans społeczny stanowił wyzwanie dla wszystkich. Za pomocą kampanii chcemy przełamać bariery, które powstały w tym trudnym czasie.

Wierzymy, że kampania odniesie duży sukces i będzie promować ideę dawstwa szpiku kostnego.

Historie Dawców