Obchody Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku 2020

Październik to wyjątkowy miesiąc dla Fundacji DKMS i Dawców szpiku w całej Polsce.

01.03.2021

Październik to wyjątkowy miesiąc dla Fundacji DKMS i Dawców szpiku w całej Polsce. Od 2002 roku 13 października świętujemy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku. Pomimo pandemii w tym roku również celebrowaliśmy ten dzień z Dawcami faktycznymi oraz z naszym Partnerami.

SPOTKANIE ONLINE DLA DAWCÓW

W ubiegłych latach spotykaliśmy się w tym wyjątkowym dniu w Warszawie podczas konferencji dla Dawców. W tym roku ze względu na pandemię spotkanie Dawców odbyło się wirtualnie. Cieszymy się, że dzięki temu mogliśmy zaprosić wszystkich faktycznych Dawców szpiku Fundacji DKMS, czyli ponad 8400 wyjątkowych osób! W spotkaniu wzięło udział blisko 150 z nich.

Rozmawialiśmy o sile różnorodności genetycznej, o działaniu w Klubie Dawcy i o tym, jaki wpływ na pobranie komórek macierzystych i ich transport ma pandemia koronawirusa. Nie zabrakło również czasu na rozmowy, integrację i poznanie innych Dawców szpiku podczas spotkań oraz atrakcji przygotowanych dla Dawców:

  • Warsztaty impro
  • Warsztaty rysowania komiksów
  • Spotkania lokalne
  • Pokaz filmu dokumentalnego – Historia Pacjenta Krzysztofa Włostowskiego

WYSYŁKA DO DAWCÓW FAKTYCZNYCH

To nie wszystko! Tak samo jak w zeszłych latach wszyscy Dawcy otrzymali również wyjątkową przesyłkę z życzeniami, która, zainspirowała ich do podzielenia się swoją niepowtarzalną historią z innymi. #jesteśmyzgodni #mojahistoria

W tym roku motywem przewodnim wysyłki oraz całego wydarzenia była SIŁA RÓŻNORODNOŚCI.Dawcy szpiku są w różnym wieku, na co dzień zajmują się odmiennymi zawodami i pochodzą z rozmaitych zakątków Polski. Jednak łączy ich coś niesamowitego – to, że pomogli Pacjentom potrzebującym przeszczepienia.

We współpracy z artystką Polą Augustynowicz dla naszych wyjątkowych Dawców przygotowaliśmy równie wyjątkowe personalizowane pocztówki z życzeniami w 6 wersjach. Każdy Dawca otrzymał jedną z pocztówek oraz list z zaproszeniem do udziału w spotkaniu online.

Podobne wpisy