Paulina Karpicka - Dawczyni komórek macierzystych

Przez wiele lat, czytając historie dawców komórek macierzystych, zazdrościłam im tego, że mogą przyczynić się do uratowania życia swoim bliźniakom genetycznym. Wszystkie te historie poruszają serce i umysł.

We wrześniu dostałam informację, że prawdopodobnie również stanę się częścią tych pięknych historii. Po wielu badaniach, potwierdzających zgodność z biorcą niespokrewnionym, dostałam najwspanialszą informację: Zgodność została potwierdzona!

Dziś, jestem już po oddaniu komórek macierzystych. Czas przeżyty od września był dla mnie okresem na przemyślenia, tego, co w życiu jest najważniejsze.

Wraz z informacją komu pomogłam, utwierdziłam się w przekonaniu, iż to zdrowie i chęć pomocy innym sprawia, że jesteśmy ludźmi, na których ten świat zasługuje. Pomimo chorób, bólu i cierpienia, możemy sprawić, że poczujemy się docenieni i ważni dla zupełnie obcych ludzi.

Nigdy nie powinniśmy zastanawiać się co do bezinteresownej pomocy. Nigdy również nie będę żałować tego, że zdecydowałam się dołączyć do bazy dawców!

Zdrowie w życiu jest najważniejsze, a to już od Ciebie zależy czy pomożesz. Wciąż potrzeba jak największej ilość osób, które są gotowe, aby pomóc. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w bazie dawców. Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach!

Ty też możesz uratować komuś życie!