Historia Dawcy

Piotr Giemza - Dawca komórek macierzystych

Kiedy usłyszałem, że istnieje szansa uratowania czyjegoś życia poprzez oddanie szpiku kostnego, wiedziałem, że nie mogę pozostać obojętny. Postanowiłem zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku.

04.04.2024

Po kilku latach dostałem telefon z informacją, że pasuję do osoby potrzebującej przeszczepu. Bez wahania podjąłem decyzję, że chcę pomóc.

Procedura oddania szpiku była prostsza, niż się spodziewałem, a wiedza, że mogę pomóc komuś innemu, była dla mnie niesamowicie motywująca. W każdym momencie trwania procedury była przy mnie Pani Koordynator, która czuwała, pomagała i udzielała jakiejkolwiek pomocy i rady.

Pod koniec lutego 2024r w Gliwicach gdzie mogłem oddać cząstkę siebie, nie było miejsca na strach, ponieważ cały personel stanął na wysokości zadania , bo czułem się jak w domu, bezpiecznie.

Dziś czuję się spełniony, wiedząc, że mój gest może uratować czyjeś życie. Zachęcam wszystkich do zarejestrowania się jako dawcy szpiku - to mały gest, który może mieć ogromne znaczenie dla kogoś innego.


Historie Dawców