Dzięki wspólnemu działaniu poznaliśmy potrzeby najmłodszych Pacjentów Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.
Istotą Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów Fundacji DKMS jest pomoc Pacjentom na wszystkich etapach choroby – od momentu diagnozy, poprzez leczenie, aż do całkowitego powrotu do zdrowia. Aby nasz Program jak najlepiej odpowiadał na aktualne potrzeby chorych, współpracujemy z ekspertami z dziedziny hematoonkologii, dietetyki, psychoonkologii i rehabilitacji, oraz z Organizacjami działającymi na rzecz Pacjentów.
Dzięki wspólnemu działaniu ze Stowarzyszeniem Żółty Beret poznaliśmy potrzeby najmłodszych Pacjentów Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Po ich szczegółowym omówieniu przekazaliśmy na rzecz Stowarzyszenia darowiznę w kwocie 49 640 PLN.
Darowizna została spożytkowana na pilne i aktualne potrzeby pomocy bezpośredniej oddziału onkologicznego Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza. W połowie stycznia Stowarzyszenie Żółty Beret przekazało na odział onkologii 4 lokalizatory żył, 10 pulsoksymetrów palcowych, 8 termometrów bezdotykowych, 100 specjalistycznych kremów po radioterapii, 40 litrów hipoalergicznego mydła w płynie, 1250 masek FFP2 o wartości 45 250,65 PLN. Urządzenia te pozwalają na bezinwazyjne i precyzyjne określenie miejsce wkłucia igły. W przypadku dzieci długotrwale leczonych jest to przyrząd pozwalający uniknąć często ogromnego cierpienia. Jest to także narzędzie bardzo ułatwiające pracę personelowi medycznemu.
Centrum Animacji i Rozwoju Osobistego „Żółty Beret” to bydgoska organizacja założona w 2018 roku przez doświadczonych szkoleniowców i profilaktyków, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jednym ze swoich programów Stowarzyszenie obejmuje małych Pacjentów oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Poprzez organizację eventów artystycznych, spotkań warsztatowych i animacji kulturalnych (m.in. pokazy iluzji, muzyczne spotkania, koncerty, warsztaty, spektakle) wspierają dzieci i młodzież oraz rodziców w trudnym czasie choroby. Jak podkreśla Joanna Toczko, prezes Stowarzyszenia Żółty Beret :
Stowarzyszenie Żółty Beret jest jedną z organizacji, która zmuszona była do przeorganizowania swoich działań i dostosowania ich do nowej rzeczywistości, którą przyniosła panująca cały czas pandemia koronawirusa. Spotkania z dziećmi na szpitalnych korytarzach i w salach przestały być możliwe. Dlatego jednym z celów Stowarzyszenia było skompletowanie sprzętu technicznego umożlwiającego nagrywanie spotkań z artystami poza siedzibą Stowarzyszenia, a następnie dotarcie do małych Pacjentów bez względu na stopień reżimu sanitarnego poprzez online.