Dzień Dawcy szpiku
Dzień Dawcy szpiku
Dzień Dawcy szpiku

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie - Razem dla Adriana!

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie, Armii Krajowej 7 , 48-300, Nysa , Polska
06.12.2023
10:00 (CET)
06.12.2023
15:00 (CET)
WYDARZENIE NA FB

"Nazywam się Natalia. Widząc w telewizji spot reklamowy doszłam do wniosku, że chce zrobić w swoim życiu coś ważnego,że to jest właśnie to. Z niecierpliwością wyczekiwałam dnia swoich osiemnastych urodzin by móc zamówić pakiet rejestracyjny. Uważałam to za swoją pierwszą świadomą oraz odpowiedzialną decyzję jako osoby już pełnoletniej.

Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku nawet nie myślałam, że właśnie mój starszy brat mógłby potrzebować przeszczepu szpiku. Brat od zawsze był dla mnie zawsze bohaterem, przykładem osoby zaangażowanej w pomoc innym. Jako strażak ochotnik od dziecięcych lat zawsze kierował się sentencją 'Bogu na chwałę, ludziom na ratunek', potrafił on rzucić wszystko na dźwięk syreny strażackiej właśnie po to by pośpieszyć bliźniemu w potrzebie.

Chcąc pomóc bratu postanowiłam się przebadać. Niestety, okazało się, że jako rodzeństwo nie mamy ze sobą zgodności.

Szansą na powrót Adriana do pełni życia jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku możesz pomóc właśnie jemu lub innemu choremu. Nie zwlekaj, bo właśnie może Twój bliżniak genetyczny czeka na pomoc. Pokonajmy razem choroby krwi."

Nadchodzące wydarzenia