Przejdź do usługi Twój e-pit na portalu Ministerstwa Finansów. Aby przekazać 1,5% Fundacji DKMS wyszukaj na liście OPP Fundację DKMS lub skopiuj numer KRS: 0000 318 602
Nazywam się Mariusz. Mam 51 lat. Zawsze byłem człowiekiem czynu. Wierzę w pracę, odpowiedzialność i konsekwencję. W 2024 roku zostałem Wójtem Gminy Sosnowica, bo chciałem realnie zmieniać naszą małą ojczyznę na lepsze. Mieszkam w Lejnie na Polesiu Lubelskim. To tutaj, razem z moją żoną Natalią, stworzyliśmy nasz azyl i prowadzimy siedlisko. Wśród natury odnajduję spokój – przy pszczołach, koniach i podczas krótkich motocyklowych wypraw.
Tuż przed Bożym Narodzeniem 2025 roku moje życie nagle się zatrzymało. Usłyszałem diagnozę: zespół mielodysplastyczny. Z osoby, która planowała i zarządzała, stałem się pacjentem. Leki pomagają, ale nie leczą. Aby wygrać tę walkę, potrzebuję dawcy szpiku – mojego „bliźniaka genetycznego”.
Nie jestem osobą wylewną i cenię swoją prywatność. Chcę wrócić do zdrowia, do mojej rodziny i do planów, które nagle musiały poczekać.
Proszę, zarejestruj się w bazie dawców szpiku DKMS.
To tylko wymaz z policzka i chwila Twojego czasu.
Dla mnie to jedyna szansa na życie.
