Zapisz dobro - uwzględnij organizację w testamencie

Dlaczego warto uwzględnić organizację w testamencie?

Ponieważ Twoja ostatnia wola ma siłę zmieniać świat w przyszłości.

Pozostaw po sobie cenny wkład dla przyszłych pokoleń. Ostatnią wolą daj nową nadzieję chorym na nowotwory krwi na całym świecie.

Organizacje pozarządowe funkcjonują dzięki wsparciu udzielanym przez osoby prywatne czy zaprzyjaźnione firmy. Gdyby nie serce i gest tych osób, fundacje i stowarzyszenia nie byłoby stać na prowadzenie swoich działań. Jednym ze sposobów wspierania organizacji jest uwzględnienie ich w testamencie. Nawet symboliczna kwota, ale przekazana przez wiele osób, da sumę, dzięki której fundacja lub stowarzyszenie będą mogły nadal działać i pomagać szerszej grupie osób.

Osoby, które decydują się uwzględnić wybraną organizację w testamencie, często tłumaczą, że w ten sposób pragną zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń. Pragną mieć swój wkład w budowie lepszego świata, w którym będą żyły ich wnuki i prawnuki. Są też i tacy, którzy za życia wspierają organizację i nie widzą powodu, dla którego nie miałyby robić tego po śmierci.

Dlaczego uwzględnić Fundację DKMS w testamencie?

„Co ze mnie zostaje, kiedy mnie już nie ma?” Często zadajemy sobie to bardzo osobiste pytanie w sytuacjach, w których napotykamy ciosy losu lub sami ich doświadczamy. Zdecydowanie zbyt często losem jest rozpoznanie raka. Niestety każdego dnia musimy się z tym zmagać. W DKMS każdego dnia robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pokonać nowotwory krwi. Dzięki swojej spuściźnie lub spuściźnie na korzyść DKMS możesz być pewien, że szanse na przeżycie pacjentów wzrosną.

Myśl o ratowaniu życia innych ludzi po śmierci może dać nadzieję i pewność siebie. To, co po sobie pozostaje, może być czystym szczęściem dla innych. Tylko od Ciebie zależy, kogo uwzględnisz w swoim testamencie.

Wiemy, że Twoi bliscy są dla Ciebie najważniejsi, dlatego o nich pamiętaj w pierwszej kolejności spisując testament. Pragniemy jednak zwrócić Twoją uwagę na możliwość uwzględnienia w testamencie Fundacji DKMS.

Dzięki testamentowi możesz:

  • Przekazać Fundacji DKMS konkretną rzecz lub dowolną kwotę pieniężną zobowiązując swoich - spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku.
  • Upoważnić Fundację DKMS do spadku wspólnie z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek.
  • Ustanowić Fundację DKMS swoim jedynym spadkobiercą.

PAMIĘTAJ

Jeśli już uwzględniłeś Fundację DKMS w swoim testamencie, powiadom nas o tym. Chcielibyśmy wiedzieć, czego od nas oczekujesz i jak chciałbyś, żeby Twoja darowizna została wykorzystana.

Sporządzenie testamentu to prosta czynność. Możesz go napisać odręcznie lub z pomocą notariusza. Jeśli wybierasz pierwszą opcję, pamiętaj o tym, że cały testament musi być spisany odręcznie, podpisany i opatrzony datą.

Jak uwzględnić organizację w testamencie?

Fundacja DKMS jest członkiem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Napisz Testament”, która rekomenduje dobre i uczciwe organizacje pozarządowe do uwzględnienia w testamencie.

Znak „Napisz Testament” to gwarancja, że środki, które przeznaczysz w testamencie na wybraną fundację lub stowarzyszenie będą wykorzystane z Twoją wolą i zapisem w Twoim testamencie.

Pobierz informator testamentowy.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

Potrzebujesz pomocy lub więcej informacji?
Paulina Kasperska
Opiekun Darczyńców

Więcej informacji na stronie naszego partnera: www.napisztestament.pl