Zorganizuj Dzień Dawcy Szpiku w plenerze

Dni Dawcy Szpiku w plenerze
Pomóż nam dotrzeć do nowych potencjalnych Dawców szpiku!

Lato już tu jest, a wraz z nim pojawiła się możliwość rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych na wydarzeniach plenerowych. Wspólnie możemy sprawić, by było ich więcej!

DLACZEGO TO WAŻNE?

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi od 1:20 000 do nawet 1 do kilku milionów. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.

  • Dla 75% Pacjentów chorujących na nowotwory krwi szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
  • Na świecie jest 33 miliony zarejestrowanych potencjalnych Dawców w tym ponad 1.5 w bazie Fundacji DKMS w Polsce. Mimo tego co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.
  • Osoby z bazy Fundacji DKMS są brane pod uwagę podczas poszukiwania zgodnych Dawców dla Pacjentów z całego świata.

Jeśli w Twoim mieście lub okolicy będzie organizowany festiwal, festyn, piknik lub inne wydarzenie, skontaktuj się z nami i wspólnie zorganizujmy akcję rejestracyjną. Wystarczy, że wyślesz formularz zgłoszeniowy, klikając na DZIAŁAM, a koordynator Fundacji DKMS skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin i przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje.

Wspólnie dajmy szansę na życie Pacjentom chorym na nowotwory krwi

Jak to działa?

A więc do dzieła! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wolontariat to jedna z fajniejszych rzeczy, jakie mi się przytrafiły - bycie w miejscu skupiającym dobrych ludzi. W życiu kieruje się tym, że najważniejsze to być dobrym człowiekiem, a chyba nic nie daje tyle satysfakcji i poczucia, że czyni się dobro, jak pomaganie. A pomagać w ratowaniu życia to coś naprawdę wielkiego i pięknego

- Żaneta Gawryluk, Wolontariuszka