#DlaNaszegoTaty
Rejestruję się

4 lipca 2022 r. to dzień, który zapamiętamy już na zawsze. To właśnie wtedy nasz świat legł w gruzach. Fatalne wyniki morfologii naszego taty zaniepokoiły nas, ale to telefon z laboratorium, zatrzymał nasze serca. Głos w słuchawce polecił, aby jak najszybciej jechać na SOR. Życie naszego Taty było zagrożone.

Godziny oczekiwania w szpitalu dłużyły się niemiłosiernie, czekaliśmy na jakiekolwiek informację licząc na to, że wszystko się wyjaśni. Po kilku godzinach wiemy tylko tyle, że z krwią taty jest coś nie tak. Po kilku kolejnych godzinach poznajemy diagnozę. Nasz tata ma białaczkę...

Świat stanął w miejscu, w głowie pojawił się milion pytań, a z oczu popłynęły nam łzy.  

Wiemy, że musimy zrobić wszystko żeby mu pomóc!

Nasz tata został w szpitalu sam. Widoku jego smutnych oczu nie zapomnimy nigdy.

Rozpoczął się najcięższy i najsmutniejszy miesiąc w życiu każdego z nas. Kolejne dni mijały, my szukaliśmy pomocy wszędzie gdzie to możliwe. Staraliśmy się znaleźć wszystkie możliwe opcje leczenia. Codzienne rozmawialiśmy z lekarzami, a każda z tych rozmów nie napawała nas optymizmem ze strony lekarzy.

My natomiast? Głęboko wierzymy, że wyjdzie z tego i będzie dobrze!

Tata całe życie stawał za nami murem! Bronił nas, by nie stała się nam się żadna krzywda. Teraz my mamy w głowach jeden cel - zrobić wszystko, żeby był zdrowy! 

On już pokazał ogromną wolę walki, wyszedł z ciężkiego stanu, choć jego stan był bardzo poważny. Nie poddaje się i każdego dnia walczy, aby w przyszłości móc grać z wnuczkiem w piłkę i patrzeć jak ten dorasta. To jego największe oczko w głowie. Walczy dla niego i dla nas. Osiągnął remisję, teraz potrzebuję przeszczepienia szpiku. To jedyna szansa na pełne wyleczenie. Bez tego jak mówią lekarze choroba wróci szybko, a my nie możemy na to pozwolić.

Szukamy osób, które chciałyby zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku. Szukamy osób które tak jak my chcą dać naszemu tacie i innym chorym szansę na wyleczenie i cieszenie się z wspólnych chwil ze swoimi bliskimi.

Czy wiesz, że każdy z nas ma w sobie coś najcenniejszego, czym może się podzielić, zupełnie za darmo? To krew, szpik i krwiotwórcze komórki macierzyste. 

Każdy z nas jest cudem. Dobro wraca podwójnie. Więc może to Ty zechcesz sprawić, by wnuczek zagrał z dziadkiem w piłkę, tak jak obiecał?

Dziękujemy Ci za rejestrację!

#razemdlanaszegotaty

Kinga, Klaudia, Tadeusz.

Jak wygląda rejestracja?

1. Zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny przez internet

Rejestracja online!

Odpowiedz na kilka pytań i zamów swój pakiet rejestracyjny. Prześlemy go na wskazany przez Ciebie adres.

2. Wypełnij formularz, pobierz wymaz

Wypełnij formularz

Wypełnij przesłany formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie.

3. Odeślij pakiet do Fundacji DKMS

Odeślij pakiet

Wystarczy, że wrzucisz go do skrzynki Poczty Polskiej. Po przebadaniu Twojego wymazu i wprowadzeniu Twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Rejestruję się i pomagam!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet już dziś i pomóż chorym na nowotwory krwi.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! Udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Koordynator Fundacji DKMS

Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.