Do szpiku kości! Motocykliści razem z DKMS!

Rejestruję się

Trudno o większy i ambitniejszy cel istnienia, niż ratowanie ludzkiego życia. Właśnie dlatego powstał „Motocyklista do szpiku kości”, w którym „z pasji do jazdy i miłości do wolności” redakcja portalu Motocyklista szerzy ideę dawstwa szpiku! To jest nasz cel, który jest bardziej emocjonujący niż najpiękniejsza przejażdżka alpejskimi drogami, czy najlepszy czas okrążenia na ulubionym torze wyścigowym - mówi Paweł Kot, redaktor naczelny serwisu.

Każda zarejestrowana osoba to jedna szansa więcej dla wszystkich tych, którzy czekają na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego.

Jako człowiek i przy okazji redaktor naczelny Motocyklisty wraz ze wspaniałym, pełnym serca i dobroci zespołem redakcyjnym czerpiemy wielką radość nie tylko z jazdy dającej mnóstwo poczucia wolności, ale w dużym stopniu z czynienia dobra, tam gdzie się da i na sposoby jakie się da… po to przecież jest życie.

Wspieramy też osobiście albo jako patroni medialni różne bardzo ciekawe i otwarte na ludzkie potrzeby inicjatywy okołomotocyklowe.

Dlaczego jest to tak ważne? Co 40 minut w Polsce diagnozuje się nowotwór krwi. Tylko 25% pacjentów znajduje zgodnego dawcę w swojej rodzinie. Pozostali potrzebują naszej pomocy. Wsparcie nie wymaga od nas zbyt dużego wysiłku. Wystarczy, że mieścimy się w przedziale wieku 18-55 lat i jesteśmy zdrowi.

Motocyklista do szpiku kości, to wyższy poziom świadomości, odpowiedzialności i wrażliwości, bo prawdziwy motocyklista to „dawca życia”, a nie „dawca organów”.
Jak wygląda rejestracja?

1. Zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny przez internet

Rejestracja online!

Odpowiedz na kilka pytań i zamów swój pakiet rejestracyjny. Prześlemy go na wskazany przez Ciebie adres.

2. Wypełnij formularz, pobierz wymaz

Wypełnij formularz

Wypełnij przesłany formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie.

3. Odeślij pakiet do Fundacji DKMS

Odeślij pakiet

Wystarczy, że wrzucisz go do skrzynki Poczty Polskiej. Po przebadaniu Twojego wymazu i wprowadzeniu Twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Łączy Nas Pomoc!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet już dziś i pomóż chorym na nowotwory krwi.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Motocykliści, których znam, to w większości wspaniali i – pokuszę się o stwierdzenie - najbardziej odpowiedzialni ludzie, którzy na co dzień dzielą się szeroko rozumianym dobrem, robią zbiórki, angażują się społecznie w różne dzieła, uwalniają endorfiny i pozytywne emocje oraz tak potrzebną dziś wiarę w wolność nie tylko u siebie, ale także w swoim otoczeniu i u przypadkowych przechodniów. Motocykliści, czyli „Bracia Wiatru”, to dobre duchy, dla których od 1928 roku powstaje (choć z przerwami i zawirowaniami) Motocyklista – najstarszy tytuł o tematyce motocyklowej w Polsce, który w dużej części obecnego zespołu tworzymy od 1999 roku .

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! Udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

O Inicjatorze

MOTOCYKLISTA® – Niezależny Portal Motocyklistów

Koordynator Fundacji DKMS

Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.