Adam Skorek Dawca

Ja już mam swój match! Teraz Ty dołącz do MotoMatch!

Rejestruję się

Mam na imię Adam i w Motoroli w Krakowie pracuję już ponad 5 lat. Gdy zaczynałem pracę zarejestrowałem się w bazie Dawców szpiku, a kilka lat później mój telefon zadzwonił, że mój "bliźniak genetyczny" mnie potrzebuje..

5 lat temu zachęcony postem znalezionym w Internecie zapisałem się do bazy potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS. Rejestracja odbyła się przez internet, następnie dostałem pocztą pakiet, odesłałem, otrzymałem potwierdzenie i przez długi czas nie działo się zupełnie nic. Aż do ostatniego roku - byłem wtedy na wakacjach w Egipcie, patrzę - dzwoni jakiś dziwny polski numer. Miałem nie odbierać ze względu na koszty roamingu, ale zaryzykowałem. Okazało się, że mój "bliźniak genetyczny" jest w potrzebie, a ja mogę mu pomóc - oczywiście się na to zdecydowałem! To były jedne z lepszych wakacji w moim życiu ;)

Zrobiłem wstępne badania, niestety okazało się, że stan zdrowia mojego bliźniaka nie pozwala na zabieg. Na szczęście kilka miesięcy później pracownik Fundacji zadzwonił ponownie i zapytał, czy ciągle jestem zdecydowany. Oczywiście, że byłem! Umówiłem się na drugą serię dokładnych badań oraz na pobranie komórek macierzystych.

Mój stan zdrowia był OK, więc pewnego wrześniowego poranka udałem się z samego rana do szpitala. Tam podłączyli mnie do wielkiej maszyny, która przepompowywała krew z jednego ramienia do drugiego zatrzymując przy okazji komórki macierzyste. Sam zabieg był bezbolesny - podobny do oddawania osocza. Jedyną wadą było to, że trzeba wstać wcześnie rano, do czego nie jestem przyzwyczajony :)

Po zabiegu nie odczuwałem żadnych dolegliwości fizycznych. Za to psychicznie czułem się bosko - to wspaniałe uczucie móc komuś pomóc. Miałem jeszcze dzień wolnego przysługujący po oddaniu szpiku - nasz pracodawca nie robił z tym żadnego problemu. Po kilku tygodniach okazało się, że moje komórki macierzyste trafiły do kobiety w wieku 30+ mieszkającej w USA. Mam nadzieję, że ma się dobrze. Warto jest pomagać, do czego również Was zachęcam!

Adam Skorek - Dawca
Dołącz do akcji MotoMatch i zamów pakiet rejestracyjny!
Jak wygląda rejestracja?

1. Zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny przez internet

Rejestracja online!

Odpowiedz na kilka pytań i zamów swój pakiet rejestracyjny. Prześlemy go na wskazany przez Ciebie adres.

2. Wypełnij formularz, pobierz wymaz

Wypełnij formularz

Wypełnij przesłany formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie.

3. Odeślij pakiet do Fundacji DKMS

Odeślij pakiet

Wystarczy, że wrzucisz go do skrzynki Poczty Polskiej. Po przebadaniu Twojego wymazu i wprowadzeniu Twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Rejestruję się i pomagam!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet już dziś i pomóż chorym na nowotwory krwi.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! Udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

O Inicjatorze

Koordynator Fundacji DKMS

Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.