Strażacy zdobywają Giewont dla chorujących na nowotwory krwi!

Rejestruję się

6 sierpnia grupa składająca się z ponad 200 strażaków w pełnym umundurowaniu ważącym około 20 kg ruszyła na Giewont, by obudzić Śpiącego Rycerza w imię idei dawstwa szpiku. Okazało się jednak, że pogoda pokrzyżowała plany, ale nie złamała wielkich serc strażaków. O 5 rano wyruszyli z Kuźnic w kierunku Giewontu, by zdobyć szczyt dla idei dawstwa szpiku. Niestety, przez ulewę i zbliżającą się burzę, strażacy zmuszeni byli zakończyć swoją wędrówkę na Hali Kondratowej, oddalonej od celu o półtorej godziny drogi.

Wciąż możesz wesprzeć strażaków i zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku!


Bezpieczeństwo jest najważniejsze - góry na nas poczekają i za rok zdobędziemy kolejny szczyt, w jeszcze liczniejszej grupie.

- powiedział inicjator wyprawy, druh Sławomir Kowalczyk.

Ale strażacy nie poddali się i wdrożyli plan B - w strugach deszczu rejestrowali nowych potencjalnych Dawców szpiku!

Robią to w szczytnym celu, chcą zwrócić uwagę jak ważna jest rejestracja nowych potencjalnych Dawców szpiku i zachęcają wszystkich do dołączenia do bazy. Każda nowa osoba zarejestrowana w bazie to zwiększenie szansy na powrót do zdrowia Pacjentów chorujących na nowotwory krwi.

Dlaczego rejestracja jest ważna?

Na świecie co 27 sekund, a w Polsce co 40 minut jedna osoba dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi.
Dla wielu Pacjentów często jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy, tzw. „bliźniaka genetycznego”.

Jeśli zastanawiasz się czemu strażacy wchodzą w całym umundurowaniu. Na to pytanie odpowiada Sławek, Dawca Faktyczny, który w pełnym stroju biega w zawodach i zdobył już Rysy i Świnicę.

Pokazuję, że nie trzeba ponosić takiego potężnego wysiłku, by zapisać się do bazy potencjalnych Dawców i odmienić los chorego człowieka, który może czeka właśnie na Ciebie.

Sławek jest również organizatorem całego przedsięwzięcia, wejście strażaków odbywa się już 3 raz. Z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w tej szczytnej inicjatywie i solidaryzuje się z Pacjentami! Pokażmy, że jesteśmy z nimi, kibicujemy im z całego serca, rejestrujemy nowych potencjalnych Dawców i niesiemy ideę daleko w świat, aż na szczyty gór!

Dlaczego wspieramy idę dawstwa szpiku?

Razem gasimy pożary, razem ratujemy osoby poszkodowane w wypadkach, razem wejdziemy na najwyższe szczyty w Polsce! Nie zmienimy świata, ale sprawimy, by było lepiej!

Chcemy pomagać tam gdzie możemy, dołącz do nas!
Jak wygląda rejestracja?

1. Zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny przez internet

Rejestracja online!

Odpowiedz na kilka pytań i zamów swój pakiet rejestracyjny. Prześlemy go na wskazany przez Ciebie adres.

2. Wypełnij formularz, pobierz wymaz

Wypełnij formularz

Wypełnij przesłany formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie.

3. Odeślij pakiet do Fundacji DKMS

Odeślij pakiet

Wystarczy, że wrzucisz go do skrzynki Poczty Polskiej. Po przebadaniu Twojego wymazu i wprowadzeniu Twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Rejestruję się i pomagam!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet już dziś i pomóż chorym na nowotwory krwi.

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! Udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

O Inicjatorze

Strażak na szlaku

Koordynator Fundacji DKMS

Kornelia Zdolska
Specjalista ds. marketingu

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.