Tattoo

Tatuażyści razem z DKMS

Rejestruję się

Czy osoba z tatuażem może zostać Dawcą szpiku? Jasne, że TAK! Tatuaż to dzieło sztuki, które wyraża Twoją osobowość, to historia Twojego życia. Każdy z nich ma swoją przeszłość, często skrywaną i indywidualną. Ale najważniejsze jest to, że nie przeszkadza w uratowaniu życia osobie chorej na nowotwór krwi.

Dlaczego rejestracja jest ważna?

„Na raka zachorowała moja bratowa, która z dnia na dzień znalazła się w szpitalu z ciężką białaczką szpikową z naciekami na kręgosłupie. Potrzebny jest szybko Dawca szpiku. Ponieważ prowadzę studio tatuażu już 26 lat to stwierdziłam, że spróbuje zaangażować do pomocy środowisko tatuatorskie w Polsce. Jest nas dużo i w każdym mieście znajdzie się studio, w którym można zorganizować rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Taka jest w skrócie geneza akcji „Tatuażyści razem z DKMS”. Ta choroba jest wszędzie wokół nas i tylko myślimy, że to nas nie dotyczy, że ja nie zachoruje. Niestety nowotworów jest wiele a białaczka to taki, którego nie można wyciąć. Potrzebuje pomocy dla bratowej, ale równie dobrze, możemy znaleźć Dawcę dla innych – tłumaczy Dagmara Nawikas-Misiuk z Tat Studio Gdańsk.

Dagmara
Czy wiesz że?

Co 27 sekund na świecie, a co 40 minut w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi! Chorują wszyscy…bez względu na wiek, kraj, wyznanie, pasję do tatuowania czy niechęć do niej. Chorują kobiety, mężczyźni, dzieci. Chciałbyś napisać kolejną historię, która zostanie z Tobą na zawsze? Wystarczy, że poświęcisz 10 minut, zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca w bazie Fundacji DKMS i dasz komuś szansę na nowe życie!

Jak wygląda rejestracja?

1. Zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny przez internet

Rejestracja online!

Odpowiedz na kilka pytań i zamów swój pakiet rejestracyjny. Prześlemy go na wskazany przez Ciebie adres.

2. Wypełnij formularz, pobierz wymaz

Wypełnij formularz

Wypełnij przesłany formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie.

3. Odeślij pakiet do Fundacji DKMS

Odeślij pakiet

Wystarczy, że wrzucisz go do skrzynki Poczty Polskiej. Po przebadaniu Twojego wymazu i wprowadzeniu Twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet już dziś i pomóż chorym na nowotwory krwi.

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! Udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Koordynator Fundacji DKMS

Kamil Stachowicz
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.