Wędrówka po zdrowie
0 / 100
Rejestracje
Rejestruję się

Historia

Pragnę zdobyć Rysy i zwiedzić Toruń, a w przyszłości zostać rolnikiem, kierowcą autobusu lub ornitologiem. Spraw, by mój świat i moje dni były jeszcze piękne. Pomóż mi i innym chorym wyzdrowieć. Zarejestruj się w bazie Dawców. To nie boli i nic nie kosztuje. Pomoc masz w genach, wykorzystaj je!

Tomek ma dopiero 10 lat, a swoimi licznymi zainteresowaniami, pasjami i radością życia mógłby obdzielić niejednego dorosłego. Niestety, wszystkie jego plany i marzenia ustąpiły miejsce walce z chorobą. 19 maja u Tomka została zdiagnozowana ostra anemia aplastyczna i rozpoczęła się Jego walka z czasem.

"Choroba została wykryta zupełnie przez przypadek. Tomek poszedł z mamą na szczepienie i podczas wizyty lekarza zaniepokoiły drobne czerwone plamki na skórze syna" - mówi Stanisław, tata chłopca. Tomek nie miał praktycznie żadnych objawów i nie zdawał sobie sprawy jak poważnie jest chory do czasu, gdy przy kolejnym przetaczaniu krwi wystąpiła reakcja alergiczna. W ciągu kilku minut prawie cały tułów i szyja Tomka pokryły się mocno swędzącymi bąblami oraz oblała go fala gorąca. Tomek bardzo się wtedy przestraszył, złapał mnie za szyję i z przerażeniem powiedział:

„Ja umieram. Nie chcę umierać”.

Tomek jest obecnie leczony transfuzjami krwi oraz lekami uszczelniającymi naczynia krwionośne. Wdrożona terapia pozwala mu funkcjonować, ale nie zwalczy choroby. Jedynie przeszczep szpiku pozwoli mu w pełni wyzdrowieć. Badanie zgodności w rodzinie trwa i jednocześnie poszukiwany jest Dawca niespokrewniony, ponieważ choroba długo rozwijała się w ukryciu.

Tomasz Muchowski Tomasz Muchowski

Wielką pasją Tomka są góry. Na swoim koncie ma już między innymi trzy tatrzańskie 2-tysięczniki. W czasie wypraw bacznie obserwuje napotkane gatunki roślin i zwierząt, które również są ogromnym zainteresowaniem chłopca. Tomek jest małym ornitologiem. Często można spotkać go z książką albo z lornetką podczas odkrywania i obserwacji kolejnych gatunków.

Tomasz Muchowski

Tomek chce żyć. Zarejestruj się

"Pomóżmy Tomkowi wrócić do normalności, realizować swoje plany i spełniać marzenia. Dołączcie do akcji, zamawiajcie pakiety oraz udostępniajcie tę stronę w swoich mediach społecznościowych" - Justyna, koordynator Rekrutacji Dawców Fundacji DKMS

Koordynator Fundacji DKMS

Dział rekrutacji dawców
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Ta strona została zaktualizowana. Prosimy odśwież ją.