Nasi Partnerzy - Razem możemy więcej

Zwolnieni z Teorii - dwie edycje Olimpiady 2022/2023

W czasie dwóch edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii w latach 2022 i 2023 zespoły uczniowskie realizowały program partnerski z Fundacją DKMS. Przy wsparciu mentorów, koordynatorów naszych Fundacji i nauczyciela/lki/opiekuna, młodzież przeprowadzała akcje rejestracyjne, edukowała, tworzyła kampanie w mediach społecznościowych, wprowadzała autorskie rozwiązania, niejednokrotnie angażując całe lokalne społeczności, czy miasta. Projekty realizowane w ramach naszej współpracy zaowocowały nie tylko nagrodami i wyjątkowym doświadczeniem dla młodych, ale też 927 rejestracjami do bazy potencjalnych Dawców. Dziękujemy pięknie Anecie Rusak, Senior Project & Partnership Manager Zwolnionych z Teorii za wielkie serce i profesjonalizm! Razem możemy więcej!

Współpraca z ambasadorami, wolontariuszami #KOMÓRKOMANII, rodzinami osób, które żyją dzięki Dawcom szpiku

Wielką radością jest dla nas współpraca z osobami, które wspierają nas w licznych działaniach edukacyjnych i rejestracyjnych. Ich energia, wytrwałość, cicha praca pro publico bono jest wielką pomocą. Osoby, które żyją dzięki Dawcom szpiku i ich rodziny, jak też Dawcy Faktyczni, dzielą się swoim czasem, wiedzą, talentem, historiami, pokazują, że razem możemy więcej😊 Dziękujemy!

Dorota Kieszek z Julką i Jasiem

Piosenka powstała z inicjatywy uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy: Julii Fleming, Kuby Haliniaka, Oliwiera Janka, Stanisława Andryszaka i Nikodema Przybylińskiego, którym bliska jest idea dawstwa szpiku. Pomysł na nagranie utworu wziął się z chęci niesienia pomocy i zmotywowania jak największej liczby osób do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców szpiku. Utwór skomponował Mateusz Krautwurst. Na instrumentach grają: Royal String Quartet, Marcin Pendowski, Tomek Torres, Wojciech Doleżyczek. Nagrania odbyły się w The Boogie Town Studio. Za obraz odpowiadał @TPGAV.

We współpracy z First Aid Communication Team zrealizowaliśmy ogólnopolski konkurs „Nauczyciele z życiem”. Wyniki były źródłem ogromnej radości - 68 szkół, 1665 rejestracji, 15 laureatów. Dzięki wspaniałym ambasadorom i gościom specjalnym, bezinteresownie wspierającym naszą ideę, mogliśmy nie tylko podziękować wygranym (spotkanie online, CAMP/warsztaty edukacyjne), ale też dotrzeć z przekazem do szerokiego grona odbiorców poprzez obecność w mediach, wywiady, publikacje. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia!