Dziękujemy, że jesteś z nami!

Cieszymy się, że wraz z nami chcesz ratować życie Pacjentów chorych na nowotwory krwi. Dzięki pomocy naszych Wolontariuszy zarejestrowaliśmy ponad 1 milion 730 tysięcy potencjalnych Dawców szpiku, którzy są gotowi podzielić się cząstką siebie.

Jaki był ten rok?

Sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy, czyli pandemia Covid-19 nie pozwoliła nam działać tak, jak kiedyś. Nie mogliśmy organizować stacjonarnych rejestracji (tzw. Dni Dawcy Szpiku), na których wspólnie z Wami rejestrowaliśmy potencjalnych Dawców szpiku. Z tego powodu wiele osób nie dowiedziało się, czym jest idea dawstwa szpiku i nie dołączyło do grona Dawców szpiku. Wierzymy, że jeszcze nie wszystko stracone. Pomóż nam dotrzeć do tych osób.

Jak to zrobić? Weź udział w naszej grudniowej mobilizacji!

Dostaniesz od nas trzy Zestawy na 5 (w każdym znajdziesz 10 pakietów do samodzielnej rejestracji) - jeden zestaw będzie dla Ciebie, pozostałe dla dwójki Twoich znajomych, którzy będą chcieli razem z Tobą zarejestrować nowych Dawców szpiku. Ty będziesz Opiekunem wszystkich trzech zestawów i będziesz czuwać nad przebiegiem rejestracji. Jesteś gotowy?

ZGŁOŚ SIĘ WYSYŁAJĄC do nas e-MAILA

Zostań studenckim Liderem!
Wyślij e-maila na wolontariat@dkms.pl i w treści podaj: imię, nazwisko, numer telefonu. Akcja kierowana jest do pełnoletnich Wolontariuszy. Skontaktujemy się z Tobą i przekażemy szczegółowe informacje i potrzebne materiały.Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada!

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU onlinowym

Zostań studenckim Liderem!
24 listopada odbędzie się szkolenie online, na którym dowiesz się więcej o nas oraz o tym, jak mówić o dawstwie i jak skutecznie przeprowadzić akcję wśród bliskich. Będziesz miał też okazję poznać Dawcę faktycznego.

REJESTRUJ POTENCJALNYCH DAWCÓW

Zostań studenckim Liderem!
Akcja rejestracyjna odbędzie się w pierwszej połowie grudnia. Pamiętaj – na każdym etapie możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Razem odczarujemy końcówkę roku 2020, robiąc coś dobrego!

Co to znaczy "uratować komuś życie"?

WIOLA, WOLONTARIUSZKA

WIOLA, WOLONTARIUSZKA
Uratowanie komuś życia, oznacza dla mnie spełnienie się jako człowiek.

OLA, POTENCJALNA DAWCZYNI

Ola, potencjalna dawczyni
Daje świadomość, że ktoś odetchnął lżej dzięki temu, że żyję.

LESZEK, DAWCA FAKTYCZNY

Leszek, dawca szpiku
5 lat temu oddałem komórki macierzyste pacjentce chorej na białaczkę, oznacza to, że ktoś żyje dzięki mnie.

Każda nawet najmniejsza pomoc jest ogromnie ważna w walce o życie Pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku. Taką pomocą jest zachęcenie do rejestracji nawet jednej osoby, bo żeby ratować życie nie musisz być Dawcą - możesz być Wolontariuszem! Zgłoś się do naszej akcji na wolontariat@dkms.pl. Czekamy na Ciebie!