Informacja prasowa

Motocykliści w akcji dla pacjentów walczących z nowotworami krwi

Fundacja DKMS i redakcja portalu Motocyklista połączyły siły tworząc projekt „Motocykliści do szpiku kości”. To inicjatywa fanów jednośladów mających wspólny cel- pomoc pacjentom walczącym z nowotworami krwi. Sezon na pomaganie motocykliści rozpoczęli podczas 5. edycji "Warsaw Motorcycle Show".

04.04.2024

W Polsce pomimo ponad 2 200 000 zarejestrowanych osób ciągle co 5. pacjent nie znajduje zgodnego genetycznie dawcy szpiku.

Motocykliści od dawna są znani z tego, że dzielą się nie tylko radością z jazdy, ale również chęcią pomocy i wsparcia w różnych inicjatywach społecznych. Projekt "Motocykliści do szpiku kości" to kolejny krok, aby zwiększyć świadomość środowiska motocyklistów na temat dawstwa szpiku oraz zachęcić ich do bezinteresownej pomocy - rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Podczas targów „Warsaw Motorcycle Show”, które odbyły się w Nadarzynie w dniach 20-22 marca 2024 na stanowisku portalu Motocyklista uczestnicy targów mogli dowiedzieć się więcej na temat dawstwa oraz zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Szeregi bazy Fundacji DKMS zasiliło aż 107 nowych osób, dając tym samym kolejne, bezcenne szanse dla chorych, którzy by wrócić do zdrowia potrzebują pomocy swojego "bliźniaka genetycznego".

Trudno o większy i bardziej ambitny cel istnienia, niż ratowanie ludzkiego życia. Właśnie dlatego powstał projekt „Motocyklista do szpiku kości”, w którym z pasji do jazdy i miłości do wolności redakcja portalu Motocyklista szerzy ideę dawstwa szpiku! To jest nasz cel, który jest bardziej emocjonujący niż najpiękniejsza przejażdżka alpejskimi drogami, czy najlepszy czas okrążenia na ulubionym torze wyścigowym.

- mówi Paweł Kot, redaktor naczelny serwisu Motocyklista.

Sezon na pomaganie trwa cały rok!

Sezon motocyklowy rusza pełną parą, a fani jednośladów będą jednoczyć siły, by idea dawstwa szpiku razem z nimi przemierzała całą Polskę!

Masz pytania lub potrzebujesz więcej materiałów?
Justyna Rogowiec
Specjalista ds. Komunikacji