Akcja
03.06.2024

Jak w koszmarnym śnie...

Fundacja DKMS

Od lekarza usłyszałam, że moją szansą na dalsze życie jest przeszczep szpiku. Teraz trzymam się nadziei, że dawca szybko się znajdzie i uda mi się wyzdrowieć.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
03.06.2024

Wyobraź sobie: masz szczęśliwe i spokojne życie. Lubisz swoją pracę, jesteś osoba aktywną, chodzisz na treningi i zdrowo się odżywiasz. Teoretycznie nic Ci nie dolega, czasem tylko łapiesz pojedyncze infekcje, ale to zdarza się każdemu, prawda? Masz szczęśliwy związek, podróżujecie po Europie i robicie kolejne, wspólne plany. Uwielbiasz jedzenie i rozmowy o nim, więc kiedy tylko możesz odkrywasz lokalną gastronomię. Chcesz z życia czerpać, jak najwięcej. Brzmi idealnie, co?

A teraz wyobraź sobie, że masz to wszystko i nagle jednego dnia Twoje życie zmienia się o 180 stopni. I jedna, i druga część to moja historia.

W piątek, w zwykły dzień pracy, kiedy zaczynałam myśleć o weekendzie zadzwonił lekarz. Po rutynowych badaniach krwi skontaktował się ze mną, by powiedzieć że wyniki są złe i muszę udać się pilnie do szpitala na oddział hematologiczny. Tego samego dnia pojechałam do szpitala, tam po krótkiej konsultacji potwierdzili, że na pewno jestem chora. Wstępna diagnoza brzmiała: ostra białaczka. To był cios! Nie rozumiałam co się dzieje i jak szybko moje życie zaczęło się zmieniać. Miałam nadzieję obudzić się z tego koszmarnego snu.

Jednak nie wszystko okazało się takie oczywiste, a na potwierdzenie diagnozy musiałam poczekać jeszcze cztery tygodnie. W tym czasie miałam wykonane dodatkowe badania, które finalnie wskazały na rzadki nowotwór krwi, szczególnie wśród młodych osób.

Moje życie dzielę teraz między domem, a szpitalem. Moim i mojej partnerki największym marzeniem jest powrót do zdrowia i aktywności sprzed choroby.

Wiesz, że możesz mi pomóc? Im więcej osób zarejestruje się w bazie, tym więcej chorych na nowotwory krwi w tym ja mamy szansę znaleźć swojego „bliźniaka genetycznego”. To możesz być TY.

Rejestracja trwa tylko chwilę. Kliknij „Zostań Dawcą” na górze strony. Możesz też pomóc zachęcając innych do rejestracji - przekaż tę informację osobom ze swojego najbliższego otoczenia i pokieruj, co mają zrobić.

Możesz dać mi szansę na drugie życie. Twój zdrowy organizm bardzo szybko się zregeneruje, a dla mnie to ogromna szansa.
Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Basi?
Mateusz Lis
Mateusz Lis
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.