Akcja
15.09.2022

Nowe osoby w bazie szansą dla Amelii

Amelia

Amelia ma 14 lat i aby wyzdrowieć potrzebuje przeszczepu szpiku. W liczącej 39 mln osób ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców szpiku nie ma NIKOGO z nią zgodnego.

Prosimy, zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Amelii i podarujesz jej powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Amelia do 12 roku życia była okazem zdrowia i beztroski. Diagnoza, którą usłyszeliśmy tuż przed Bożym Narodzeniem w 2020 r. była dla nas szokiem: ostra białaczka limfoblastyczna, jedynym lekarstwem jest przeszczepienie komórek macierzystych. Wkrótce po diagnozie nadeszła kolejna, szokująca informacja: brak zgodnego dawcy! Nikt z rodziny nie jest genetycznie zgodny z Amelią, również w światowej bazie liczącej 39 milionów potencjalnych dawców szpiku nie ma aktualnie takiej osoby. Poszukiwania trwają od maja 2021 r.

Amelia spędziła prawie rok w szpitalu, gdzie przeszła bardzo intensywne leczenie chemioterapią, sterydoterapią i radioterapią radząc sobie z licznymi powikłaniami. Konsekwencją jednego z nich jest to, że aktualnie nasza córka porusza się na wózku.

W wyniku tak intensywnego leczenia Amelia uzyskała remisję choroby i była gotowa do przeszczepienia szpiku. Jednak w obliczu braku zgodnego Dawcy lekarze podjęli decyzję o kontynuowaniu leczenia chemioterapią podtrzymującą w izolacji domowej. Dzięki temu Amelia spełniła swoje największe marzenie i jest bardzo szczęśliwą posiadaczką kota. Ten etap leczenia kończy się w grudniu tego roku.

Amelia

Pomimo długiego i trudnego leczenia Amelia wierzy, że wróci do zdrowia, do szkoły i rówieśników i że spełni jeszcze wiele swoich marzeń.

A my wierzymy, że zechcesz pomóc jej, jak i innym ludziom potrzebującym do życia przeszczepu od zgodnego, niespokrewnionego dawcy. Dla nich, dla Amelii szukamy leku na białaczkę i być może jesteś nim Ty. Sprawdź to!
Zarejestruj się do Światowej Bazy Potencjalnych Dawców Szpiku.
Masz więcej pytań związanych z tą akcją lub potrzebujesz dodatkowych materiałów?
Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Więcej informacji o akcji dla Amelii znajdziesz na profilu FB: Dla Amelii

Do pobrania:

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!


Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.