Akcja
31.05.2021

Nowe osoby w bazie szansą dla Amelii!

Amelia Balcerzak

Zamów pakiet rejestracyjny!

Każdy z nas może być Bohaterem i podarować komuś szansę na życie. Ty też! Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Gdzieś na świecie masz bliźniaka genetycznego, człowieka, który aby żyć, potrzebuje właśnie Ciebie i NIKT INNY nie może go uratować. Dziś takiego daru potrzebuje nasza córka.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Amelia ma 13 lat. W grudniu 2020 r, tuż przed świętami Bożego Narodzenia zdiagnozowano u niej białaczkę. Dowiedzieliśmy się, że czeka ją wielomiesięczne leczenie i że konieczny będzie przeszczep szpiku. Ta diagnoza była dla nas szokiem, kompletnie zmieniła życie naszego dziecka i nasze, lecz mimo wszystko byliśmy dobrej myśli. Jednak wkrótce dostaliśmy kolejną, szokującą informację: ani w rodzinie, ani wśród 39 mln osób już zarejestrowanych w ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców, nie ma NIKOGO zgodnego z Amelią.

Szansą Amelii jest więc każda kolejna nowa osoba, która dziś zdecyduje się zarejestrować.

Może to właśnie Ty okażesz się być jej bliźniakiem genetycznym, na którego czeka!

Amelia Balcerzak

Amelia od ponad 9 miesięcy leczy się w szpitalu, gdzie przyjmuje kolejne chemioterapie. Tu przeważnie mieszka, tu skończyła rok szkolny i rozpoczęła kolejny. Rzadko narzeka, czasami się złości, a czasem ze smutkiem mówi: „Mamo, chcę wyzdrowieć, chcę wrócić do domu i szkoły, chcę znów mieć włosy”. Chciałaby po szkole iść z klasą na lody, odwiedzić babcię, znowu wyjechać na wakacje z tatą. Wierzy, że będzie dobrze i że wkrótce będzie tulić swojego wymarzonego kota, brytyjczyka.

A my wierzymy, że zechcesz pomóc. Zarejestruj się. Dziękujemy wszystkim za wasze „tak, mogę” i ciepłe myśli.

Kasia i Marcin, rodzice Amelii

Amelia Balcerzak

Zamów pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą!

Masz więcej pytań związanych z tą akcją lub potrzebujesz dodatkowych materiałów?

Leszek Lewandowski
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców

Do pobrania

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.