Akcja
22.02.2024

Kiedy dorosnę...

Mam na imię Wiktoria. Mam 11 lat i choruję na białaczkę. Choroba odsunęła mnie od przyjaciół ze szkoły i tęsknie za nimi. Lekarze mówią, że potrzebuje przeszczepienia szpiku.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty masz w sobie lek, który pomoże mi wrócić do rodziny, szkoły i marzeń. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Zachorowałam na białaczkę w 2011 roku. Od tego czasu walczę z chorobą, ale w tej walce potrzebuje wsparcia kogoś wyjątkowego, mojego bliźniaka genetycznego. Gdzieś, ktoś na świecie ma w sobie lek na moją chorobę.

Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku, możesz pomóc mi i innym dzieciom, które tak jak ja są w szpitalu.

Moja rodzina mieszka w Przyrowie. Tam mamy swój dom, koty, psy i rybki. Tam też najbardziej lubię spędzać czas z moją przyjaciółką Anią. Kiedy wyzdrowieje, każdą wolną chwilę będę się z nią bawić. Chcę też wrócić na treningi Taekwondo, bo przed chorobą zdobyłam żółta belkę i chcę być w tym coraz lepsza. Uwielbiam też gotować! Kiedy dorosnę zostanę szefową kuchni i zdobędę gwiazdkę Michelin. Mam wiele planów i marzeń! Tym największym, jest znalezienie swojego bliźniaka genetycznego!

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Wiktorii?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.