Zrób to na 1,5%
Przekaż 1,5% podatku i wesprzyj walkę z nowotworami krwi.
Akcja

HELPERS' GENERATION - Działam online, ratuję offline!

HG

W 2023 roku świętujemy 10. edycję projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION! Na uczelniach w całej Polsce odbyły się już akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku!

Jeśli nie udało Ci się zarejestrować na akcji offline, nic straconego! Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz czyjeś życie i podarujesz powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Współpraca studentów z Fundacją DKMS obchodzi 10. urodziny! Dzięki temu współdziałaniu już ponad 140 tys. osób dołączyło do grona potencjalnych Dawców Szpiku, a ponad tysiąc z nich podzieliło się cząstką siebie, ratując życie chorym na nowotwory krwi Pacjentom. Podczas tegorocznej edycji programu na akcjach stacjonarnych, zarejestrowało się 4820 osób! Teraz czas na nasze działania online! Pamiętaj, działasz online, ratujesz offline!

Dlaczego to takie ważne?

Na świecie spośród 8 mld ludzi, tylko 0,4% jest zarejestrowanych jako potencjalni Dawcy szpiku. Pomagaj razem z nami i wspieraj ideę dawstwa szpiku! Każda zarejestrowana osoba to jedna szansa więcej dla chorych czekających na tą jedną najważniejszą wiadomość - jest Dawca!

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Działając online, ratujesz życie offline!
Dołącz do "HELPERS’ GENERATION" i zostań Dawcą Szpiku!
Rejestruję się i pomagam!

Jeśli zarejestrowałeś się już w bazie Fundacji DKMS, możesz dalej pomagać i zachęcać swoich bliskich do rejestracji. Wyślij im link do tej strony i zachęć do zamówienia pakietu rejestracyjnego online!

Fakty o dawstwie krwiotwórczych komórek macierzystych
  • Szpiku nie pobiera się z kręgosłupa!
  • Tatuaż nie wyklucza z możliwości rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku
  • Mimo, że w Polsce utarło się określenie Dawca szpiku jako określenie dla Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, to właśnie o te komórki tutaj chodzi i to one są pobierane z organizmu Dawcy w obu przypadkach. Kiedyś jedyną metodą pobrania była ta z talerza kości biodrowej, dlatego historycznie utarło się określenie Dawca szpiku. Dziś tak naprawdę można tak nazwać tylko 10% Dawców :)
  • Grupa krwi Dawcy i Pacjenta nie muszą być takie same – Pacjent przejmuje grupę krwi Dawcy po przeszczepieniu
Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.