Akcja
16.06.2024

Świat potrzebuje ludzi takich jak moja siostra!

Justyna choruje na ostrą białaczkę szpikową. Pomóż jej spełniać misję ochrony zwierząt!

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Justyny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
16.06.2024

Cześć!

Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się od skromnego pomysłu naszej rodziny, aby zorganizować Dzień Dawcy Szpiku. Zaledwie 2 tygodnie temu u mojej siostry Justyny zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Niestety jej najbardziej agresywną odmianę. Obecnie przechodzi intensywną chemioterapię w szpitalu w Olsztynie, a ja i moja druga siostra gorąco wierzymy, że któraś z nas zostanie jej dawczynią. Wyniki zgodności otrzymamy niestety dopiero za kilka tygodni i aby poradzić sobie z tym jakże trudnym czasem oczekiwania, burzą myśli i emocji, po prostu postanowiliśmy działać.

Mamy świadomość, że znalezienie odpowiedniego dawcy może zająć dużo czasu, więc zdecydowaliśmy się nie marnować ani chwili.

Do tej pory to nasza Justyna ratowała innych i nawet nie zliczę o ile istnień walczyła. Pomagała innym w potrzebie, a szczególnie "najmniejszym z braci". Na co dzień pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie i wspaniale łączy miłość do zwierząt i przyrody z obowiązkami służbowymi. Od lat związana jest z licznymi fundacjami, ostojami oraz klinikami weterynaryjnymi. Rehabilitacja dzikich zwierząt to jej ogromna pasja i sposób na naprawę świata. Teraz jednak sama potrzebuje naszej pomocy.

W całej Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Co 40 minut! A jedną z nich jest Justyna. Szybko zrozumieliśmy jak ważne jest edukowanie i zachęcenie innych do rejestracji w Fundacji DKMS.

„Co roku tysiące pacjentów poszukuje swojego bliźniaka genetycznego- niektórym udaje się go znaleźć wśród rodziny, a niektórym nie udaje się to nigdy. Odchodzą.
Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku i podaruj szansę na nowe życie Justynie lub innemu Pacjentowi!”
– siostra Magdalena

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Justyny?
Konrad Rzeźniczak
Konrad Rzeźniczak
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.