Akcja
23.06.2024

Chcę do domciu!

Fundacja DKMS - Lilianna

Pomóż 4-letniej Lili w walce ze wznową białaczki. Podaruj cząstkę siebie!

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Lili i podarujesz jej powrót do dzieciństwa. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
23.06.2024

Lili mieszka z rodzicami i bratem Tymonem w Gdańsku. Najchętniej aktywnie spędza czas z rodziną, na spacerach podziwia kwiatki i ptaszki, zbiera również „skarby” w postaci patyków, kamyków muszelek i szyszek. Sprawia jej to wiele radości, a każdy taki dzień jest najszczęśliwszy w życiu.

W maju 2023 roku po raz pierwszy radosne spacery Lila musiała zamienić na szpitalne korytarze. Wtedy wykryto białaczkę i Guz Wilmsa na nerce, którego ostatecznie udało się pokonać. Po kilku tygodniach wydawało się, że wszystko jest dobrze.

Niedawno koszmar powrócił. Wznowa białaczki. Lili obecnie jest leczona bardzo silnymi lekami i chemią. Jedyną szansą na ostateczne pokonanie choroby jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Obecnie dziewczynka przebywa na oddziale onkologicznym u boku mamy Kariny, która codziennie się opiekuje córeczką. Tata Marcin i brat Tymon również wpierają Lili, dodając jej mnóstwo energii i uśmiechu.

Lili chciałaby jak najszybciej wyzdrowieć i dołączyć do swojej grupy „Pingwinków” w przedszkolu. Brakuje jej rodzinnych spacerków po lesie i grania w Dobble.

„Nie wiemy czy dasz nowe życie naszej córeczce, ale na pewno pomożesz innemu bliźniakowi genetycznemu. Codziennie wiele takich osób jak Lili walczy z nowotworami, która jest nierówną walką, pełną cierpienia , krzyków i łez.

Rejestracja jako potencjalny Dawca szpiku jest bezbolesna, podaruj cząstkę siebie.” -mama Karina

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Lili?
Konrad Rzeźniczak
Konrad Rzeźniczak
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.