Akcja
17.06.2024

„Boję się. Nie chcę umrzeć!”

Marcel Żarczyński

Kilka tygodni temu rodzina Marcela dowiedziała się, że chłopiec choruje na śmiertelną chorobę. Aby żyć Marcel potrzebuje "bliźniaka genetycznego".

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu chorych przeszczepienie szpiku jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
17.06.2024

Marcel jak wielu chłopców w jego wieku uwielbia podróżować, spędzać czas pływając i chodzić po górach. Od urodzenia był dzieckiem wyjątkowo empatycznym i rozumiejącym również świat osób z niepełnosprawnością. Marcela tata jest osobą niesłyszącą, więc aby mogli się porozumieć chłopiec nauczył się języka migowego

Marcel Żarczyński

Kiedy dorośnie chciałby pracować dla NASA. Jest ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen i mógłby oglądać je cały czas. Te seanse pomagają nam przetrwać naszą teraźniejszość. Zamiast zdobywać górskie szczyty, spędzamy czas na szpitalnym oddziale. Kilka tygodni temu usłyszeliśmy, że Marcel choruje na ostrą białaczkę wysokiego ryzyka. Aktualnie zmagamy się z powikłaniami po chemioterapii, jednak wiemy, że do wyzdrowienia potrzebne będzie przeszczepienie szpiku.

Mój syn bardzo się boi, nie chce umrzeć, dlatego szukamy Dawcy szpiku.

Zarejestruj się i zostań Dawcą szpiku. Uratuj życie Marcela lub innego Pacjenta!


Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Trenerka Działu Rekrutacji Dawców


Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.