Akcja
13.06.2024

Zostaniesz moim superbohaterem?

Od jakiegoś czasu bolała mnie szczęka. Byłam ciągle zmęczona, ospała i osłabiona. Lekarze zbadali mi krew i okazało się, że wszystkiemu winny jest nowotwór krwi.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
13.06.2024

Jestem Martyna, mam 13 lat i od urodzenia mieszkam w Pelplinie. Moi rodzice pochodzą z Podhala i tam też mam liczną rodzinę. Mama zawsze mi mówiła, że jestem wulkanem energii. W szkole angażuję się w różne działania i jestem zastępcą przewodniczącego.

Ostatnio wiele się jednak zmieniło. Szkolne korytarze musiałam zamienić na szpitalne sale. Muszę poczekać również z realizacją swoich marzeń. Uwielbiam filmy o superbohaterach ratujących świat. Chciałabym kiedyś odwiedzić plan filmowy Marvela.

Najpierw muszę jednak znaleźć swojego superbohatera. Kogoś kto uratuje moje życie. Może to właśnie Ty? Może to Ty jesteś moim „bliźniakiem genetycznym” i podarujesz mi komórki macierzyste lub szpik? Tylko w ten sposób mogę wrócić do zdrowia i normalnego życia.
Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Martyny?
Mateusz Lis
Mateusz Lis
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.